Alior Sync

Jakie niedociągnięcia ma Alior Sync?

Świadomy klient

W ostatnim miesiącu z wielką pompą ruszył Alior Sync – internetowy oddział Alior Banku, który z założenia miał wprowadzić rewolucję w dziedzinie bankowości online. Alior Sync reklamowany jest jako pierwszy na polskim rynku bank internetowy nowej generacji. Owa „nowa generacja” bierze się z przedstawionych udogodnień dla klientów.

Nowoczesność Alior Sync

Nie ulega wątpliwości, że Alior Sync wykracza dalece poza znane nam ramy bankowości internetowej. Co proponuje? Otóż, wśród nowości znalazły się:
Wirtualny oddział, pozwalający na odbycie wideo rozmowy z konsultantem banku, o każdej porze dnia i nocy,
Możliwość wyboru metody logowania, najbardziej odpowiadającej użytkownikowi,
Dokonywanie przelewów za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook,
Inteligentne planowanie domowego budżetu, tj. możliwość integracji danych z innych banków klienta,
Świnki-skarbonki z premiami, jakie wypłacane są przez Alior Sync za regularne oszczędzanie,
• Możliwość korzystania z sekcji gier, filmów i muzyki,
Możliwość kupowania w banku na raty np. wycieczek turystycznych,
Negocjowanie lokat.

Widać,że twórcy Alior Sync postawili na jak najszerszą funkcjonalność. Czym im się udało? Po pierwszych testach użytkowników widać, że co prawda wszystkie wymienione powyżej opcje oferowane przez Alior Sync istnieją, ale nie wszystkie działają. W banku jest sporo niedoróbek i wygląda to tak, że zbyt szybko go otwarto, bez przeprowadzenia uprzednio gruntownych testów na wybranej grupie testerów.

Jakie błędy zawiera Alior Sync?

Po pierwsze, zakładanie konta. Już na tym etapie mogą pojawić się pierwsze nieporozumienia. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego do Alior Sync i wykonaniu przelewu weryfikacyjnego, czeka się na dane do logowania. Niestety, nie są one nadsyłane do klienta smsem czy mailem, ani nawet nie podaje się je w rozmowie telefonicznej. Nic podobnego, są one przesyłane przelewem zwrotnym z Alior Sync do innego banku klienta, a umieszcza się je w tytule przelewu. Dość dziwaczny sposób na przekazanie tak ważnych danych do klienta, ale bezpieczny. Jedynym niedociągnięciem jest to, że czasem trudno z tytułu owego przelewu wywnioskować, które z podanych numerów są rzeczywiście numerem klienta służącym do logowania w Alior Sync.

Po drugie – schludność i komunikaty. Niestety, Alior Sync nie popisał się dopracowaniem serwisu internetowego banku do perfekcji. Użytkownicy serwisu bardzo często widzieli w nim nachodzące na siebie napisy, komunikaty w języku angielskim, albo puste plansze, nie mające nic wspólnego ze standardową szatą graficzną serwisu.

Po trzecie – niedziałające przelewy z Facebooka. Jedną z nowatorskich funkcji w Alior Sync miały być przelewy za pośrednictwem serwisu Facebook. W wielu przypadkach jednak nie działają one, a bank wyświetla komunikat: „nie podano numeru rachunku”. Wszystko byłoby ok., gdyby nie fakt, że przelewy miały być realizowane właśnie bez podawania rachunku odbiorcy, który miał zostać wpisany przez niego samego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zespół Alior Sync Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zespół Alior Sync
Gość
Zespół Alior Sync

Dzień dobry, Bank Alior Sync, w trosce o bezpieczeństwo wrażliwych danych klienta, wybrał pewniejszy sposób, czyli dostarczenie numeru identyfikacyjnego w tytule przelewu przesyłanego na konto klienta. Przelew zwrotny jest jednym z zabezpieczeń procesu, dzięki czemu ograniczone jest ryzyko nadużyć. Informacja o takim procesie jest dostępna w regulaminie oraz w mailu, który klient otrzymuje po złożeniu wniosku. Identyfikator (CIF) znajduje się w polu ‘Tytuł’ przelewu, który jest wysyłany zwrotnie na konto klientów. Pozostałe dane, jak imię i nazwisko, adres czy numer rachunku, nie znajdują się w polu ‘Tytuł’. Przelewy na Facebooku są pionierskim rozwiązaniem, nie ma podobnego na świecie. Dlatego dla… Czytaj więcej »