Masz wydatki? Weź kredyt!

Banki

W dzisiejszej rzeczywistości finansowej niewiele osób stać na oszczędzanie pokaźnych sum, ponieważ niskie dochody nie pozwalają na to. Częstym problemem jest również zakup droższego sprzętu np. AGD czy RTV, remont czy wyjazd na wakacje za gotówkę. Dlatego zamiast zakładać lokaty w bankach Polacy biorą tam kolejne kredyty.

Dlaczego bierzemy kredyty?

Niskie dochody, jakie uzyskują Polacy najczęściej pozwalają na przeżycie z dnia na dzień, jednak praktycznie nie ma mowy o tym, aby udało się zebrać jakąś większą sumę na wydatki takie jak remont czy zakup samochodu. Często jedynym wyjściem z sytuacji jest kredyt bankowy. Zapożyczanie się ma wiele wad, ale ma również jedną niezwykle istotną zaletę – pozwala na zrealizowanie swoich zamierzeń.

Jaki wybrać kredyt?

To jaki kredyt wybierzemy zależy w dużej mierze od celu na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. Jeśli w planach jest nabycie sprzętu AGD, RTV czy np. samochodu można podpisać w sklepie umowę o zapłacie ratalnej za zakup. Jest to wygodny i bezpieczny sposób na zakupy. Jeśli zależy nam np. na wykonaniu remontu wtedy należy dokładnie skalkulować koszty i wybrać się do doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejszą opcję kredytową. W przypadku niewielkich kwot ciekawym rozwiązaniem może okazać się kredyt odnawialny lub karta kredytowa. Jeśli przewidujemy większe wydatki warto sprawdzić kredyty celowe np. skierowane do osób chcących kupić samochód, lub mieszkanie. Warto sobie zdać sprawę z tego, że dziś oferta kredytowa banków jest bardzo szeroka. Mało komu, poza znawcami tematu, udaje się dokładnie sprawdzić wszystkie możliwości jakie oferują poszczególne instytucje finansowe. Dlatego warto skorzystać z pomocy podczas wyboru kredytu, szczególnie na duże kwoty.

A może szybka pożyczka?

Szybkie pożyczki są wyjściem z trudnej sytuacji finansowej dla osób, które potrzebują pieniędzy „na już”. Nie ma tam konieczności składania całego pliku dokumentów, a decyzja pożyczkowa jest podejmowana w kilka minut. Niestety wadą tego rozwiązania są ogromne koszty pożyczki. Jeśli dodamy wszystkie opłaty może się okazać, że po miesiącu do spłaty będzie kwota o co najmniej 30% wyższa, niż ta którą pożyczyliśmy. Warto pamiętać również, że brak spłaty w określonym terminie bardzo szybko podnosi wysokość zadłużenia. Dlatego też tzw. chwilówki to nie najlepszy pomysł, jeśli chce się pożyczyć bezpiecznie większą sumę pieniędzy.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments