niemcy

Koniec z wyłudzeniami świadczeń przez imigrantów

Wiadomości

Być może nie pisałbym o tym, że następuje prawdziwy koniec pewnej epoki – epoki rozdawnictwa świadczeń – gdyby spora część Polaków nie brała w niej udziału, a prawda jest niestety bardzo brutalna. Oczywiście nie można generalizować i twierdzić, że Polacy są winni, że to jedyny naród na obczyźnie wykorzystujący zapomogi jakie daje im państwo w którym żyją. To oczywiście nie prawda! Trzeba jednak przyznać, że i my mamy w tym swój udział. Zarówno rząd w Wielkiej Brytanii, jak i Niemiec zdecydowały o skończeniu z wyłudzaniem świadczeń socjalnych. Wynika z tego, że nie wiele zostało prawdziwym oszustom i leserom, co jest adekwatne do sytuacji finansowej obu krajów – nigdy nie jest lepiej, bo zawsze jest gorzej.

Rząd Niemiec postanowił już definitywnie walczyć z imigrantami, którzy przyjeżdżają do kraju tylko po to by korzystać z zapomogi jaką oferuje państwo. W środę przyjęto więc projekt ustawy mający zapobiec wyłudzaniu świadczeń socjalnych przez imigrantów z innych krajów Unii Europejskiej – sprawa tyczy się przede wszystkim Rumunii oraz Bułgarii, ale Polska święta też nie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że prawo do swobodnego przemieszczania się do danego kraju w Europie jest filarem Unii Europejskiej i tak ma pozostać – nikt tego nie będzie zmieniał. Potrzeba jednak szeregu zmian do ujednolicenia problemu związanego z imigracją zarobkową, ponieważ ludzie stworzyli sobie pewien schron pozwalający im żyć zupełnie nic nie robiąc – wyłudzenia świadczeń socjalnych.

Wyłudzanie jest naruszeniem prawa, dlatego trzeba z nim bezapelacyjnie walczyć, wszelkimi dostępnymi metodami. Swoboda przemieszczania się pomiędzy poszczególne kraje Europy daje okazję do nadużywania praw związanych z zapomogą państwa. Wielka Brytania mówiła już o tym wcześniej i też wcześniej podjęła stosowne kroki mające na celu ukrócić ten „cyrk”. Jak na razie wszystko działa jak należy i nie ma wątpliwości, że tą drogą będą podążać także inne kraje w Europie. To tylko kwestia czasu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments