Obligacje bankowe

Reklama
Zarabiaj na FOREX. Powitalny Bonus 75 zł - bez wymaganej wpłaty!
Ściągnij Darmowe Demo! *obsługa kontraktów CFD. Twój kapitał jest zagrożony
Pożyczki bez BIK! Do 5000 zł w 15 min. Sprawdź!
Pożyczki dostępne w kilka minut bez wychodzenia z domu i bez BIK.
Historia kredytowa

Obligacje polskich banków sprzedają się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. W ubiegłym tygodniu akcję sprzedaży obligacji ogłosiły dwa banki w Polsce. Oba odniosły sukces na tym polu.

Akcja sprzedaży obligacji

Wśród banków, które zdecydowały się na sprzedaż swoich obligacji znalazły się:
Alior Bank, należący do włosko-francuskiej grupy przemysłowej Carla Tassaro,
• Getin Noble Bank, będący własnością Leszka Czarneckiego.
W drodze sprzedaży obligacji bankowych banki te pozyskały od inwestorów dodatkowy kapitał.

Suma kapitału

Bez problemu przeprowadzono akcję zbycia obligacji w Getin Noble Banku. Chętnych na papiery wartościowe tej instytucji bankowych było bardzo wielu inwestorów, którzy łącznie kupili obligacji na kwotę 241 mln zł. Alior Bank również uzyskał bardzo dobry wynik w tym zakresie, sprzedając swych papierów wartościowych na kwotę 280 mln zł. Zarówno Getin Noble Bank, jak i Alior Bank sprzedawał obligacje długoterminowe. W Getin inwestorzy odzyskają swoje pieniądze dopiero za 6 lat, a w Alior o dwa lata później.

Oferowane przez banki oprocentowanie obligacji nie było być może zbyt duże, ale w obu przypadkach koszt był wyraźnie wyższy od oprocentowania, jakie inwestorzy uzyskują w przypadku akcji zakupu rządowych obligacji dziesięcioletnich. Inwestorów mogło skłonić do zakupu obligacji bankowych także i to, że na zwrot swojego kapitału wraz z odsetkami nie będą musieli czekać aż 10 lat.


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>