GPW

Warszawa na plusie

Giełda Wiadomości

Swoje poniedziałkowe notowania Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła bardzo optymistycznie. „Inwestorzy rzucili się po zakup akcji, bo informacje napływające z Grecji i Irlandii nareszcie dają nadzieję na stabilizację sytuacji gospodarczej na Starym Kontynencie” – tłumacza specjaliści.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • WIG – wzrost o 0,86%
  • WIG20 – wzrost o 0,91%
  • mWIG40 – spadek o 1,19%
  • sWIG80 – wzrost o 0,58%

Odrobienie strat na GPW to efekt tego, że Nowa Demokracja najprawdopodobniej przejmie władzę po najbliższych wyborach w Grecji. Jeśli do tego dojdzie, to plan oszczędnościowy zostaje zachowany, a upadek strefy euro przynajmniej jak na razie zostanie oddalony. Podobnie wygląda sytuacja w Irlandii, gdzie rząd zapowiedział dziś oficjalnie, że zamierza w najbliższym czasie zająć się kwestią cięć budżetowych.

Inwestorzy wiedzeni dziś wizją lepszej sytuacji w Europie wspomogli rynek swoimi pieniędzmi i pozwolili na wzrosty na warszawskim parkiecie. Specjaliści mają nadzieje, że tak będzie i jutro, ponieważ polskie indeksy (podobnie także jak i inne na całym świecie) mają wiele strat do odrobienia – zwłaszcza z ostatnich kilku tygodni.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments