wypadek

Zmiany w ubezpieczeniach OC! Będą podwyżki cen polis?

Ubezpieczenia Wiadomości

Od dziś w życie weszły nowe przepisy dotyczące ubezpieczeń OC. Obecnie każdy ubezpieczyciel musi w ramach ubezpieczenia pokryć szkody na łączną wartość do 5 mln euro. Co to oznacza dla kierowców?

„Z pewnością ucieszą się ci, którzy mają bardzo drogie wozy – choć nie ukrywajmy, że takich kierowców jest niewielu, zwłaszcza na polskich drogach. Możemy ponadto spodziewać się, że w najbliższym czasie wzrosną składki ubezpieczeniowe” – komentują specjaliści.

Powodem może być głównie to, że ubezpieczyciele będą chcieli przerzucić odpowiedzialność finansową z siebie, na kierowców.

„Warto podkreślić, że szkód na wartość oscylującą w granicach 5 mln euro jest bardzo niewiele – szczególnie na terenie Polski. Nie ma więc powodu do paniki cenowej” – uspokajają eksperci.

Faktycznie – średnia wartość szkody drogowej w ubiegłym roku wyniosła ok. 5 000 złotych. Jest to więc stosunkowo niewiele wobec tego, jaki limit maksymalny ochrony ubezpieczeniowej jest obecnie wymagany od wszystkich ubezpieczycieli samochodów na terenie Unii Europejskiej. Pytanie tylko, czy kierowców stać na kolejne podwyżki opłat. W końcu i tak płacą już krocie za paliwo (zwłaszcza w takich krajach jak Polska, gdzie na litr paliwa trzeba nierzadko pracować przynajmniej godzinę). Niektórzy specjaliści prognozują, że czeka nas prawdziwa przesiadka z komunikacji prywatnej na masową. Problem w tym, że transport miejski i międzymiastowy może tego zwyczajnie nie wytrzymać, bo polskie PKSy nie są w zbyt dobrym stanie, a o szybkie i wygodne koleje nadal w kraju nad Wisłą ciężko.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments