Wall Street odrabia straty

Giełda Wiadomości

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła pomimo słabych danych z Europy lekkie ożywienie. Gdyby jednak nie plotka na temat tego, że banki centralne mają wspomóc lokalne gospodarki w Europie, to z pewnością w Nowym Jorku przeważyłyby niedźwiedzie, aniżeli byki.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • S&P500 – wzrost o 1,08%
  • Dow Jones Industrial – wzrost o 1,24%
  • Nasdaq Composite – wzrost o 0,63%

„Z jednej strony możemy mówić o ogromnej naiwności inwestorów podczas czwartkowej sesji na nowojorskim parkiecie, z drugie zaś o ogromnym szczęściu. Liczy się jednak tylko to, że mieliśmy wzrosty” – komentują specjaliści.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że w najbliższym czasie ma dojść w Meksyku kolejny raz do spotkania państw grupy G8. Informacja ta znacznie przyczyniła się do tego, że inwestorzy popadli w szał zakupowy podczas wczorajsze sesji na Wall Street.

Analitycy boją się jednak, że taki stan rzeczy nie utrzyma się do końca tygodnia. Rynki są bowiem obecnie tak bardzo zagmatwane w rozmaitych informacjach makroekonomicznych oraz ekonomicznych, że mało kto wie, które z nich są prawdziwe, a które od razu trzeba ignorować. Warto mieć jednak nadzieje na piątkowe wzrosty w Nowym Jorku, które nadal są bardzo możliwe.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments