Alior Sync

Konto walutowe w Alior Sync

Prześwietlamy oferty

Dopiero kilka dni temu wystartował Alior Sync, a już teraz kilka tysięcy osób założyło konto w nowym banku. Przyjrzyjmy się więc tym razem nieco bliżej oferowanemu przez ten nowy twór Aliora kontu walutowemu.

Nowoczesność zobowiązuje – a więc założenie, jak i prowadzenie konta walutowego jest całkowicie darmowe. Rachunek może być prowadzony w jednej z czterech walut: EUR, USD, GBP lub CHF. Jeśli zdecydujemy się na walutę euro, dolar amerykański lub funt brytyjski, to do konta będziemy mogli zamówić wypukłą kartę debetową MasterCard. Umożliwia ona także płatności na odległość, np. przez Internet. Zapłacimy nią także wygodnie zbliżeniowo – dzięki funkcjonalności PayPass. Za wydanie, jak i korzystanie z plastiku nie zapłacimy ani grosza. Za wypłatę z bankomatu zagranicą zostanie pobrana opłata 5 zł. Ciekawostką jest to, że Alior Sync umożliwia darmowe przelewy w euro – i to nie tylko w kraju, ale także zagranicę. Dzięki temu darmowo prześlemy środki znajomy w jednym z krajów Eurolandu. W przypadku USD, GBP lub CHF wykonanie przelewu kosztuje 30 zł. Wyjątkiem są przelewy do innych użytkowników Alior Sync lub Alior Banku. Możemy je wykonywać przez połączenie z konsultantem przez telefon, w wirtualnym oddziale, w systemie transakcyjnym online (przy użyciu komputera/tabletu) lub korzystając ze smartfona (dzięki dedykowanej aplikacji).

Oferta konta walutowego w Alior Sync jest ciekawą propozycją dla osób, które np. otrzymują wynagrodzenie w obcej walucie. Dzięki temu zaoszczędzą one na zbędnych opłatach i wymienią środki po pożądanym kursie – np. w kantorze internetowym. Bezpłatne przelewy walutowe (w tym także w euro zagranicę) są rzadkością wśród polskich banków. Dlatego też z czystym sercem można polecić ofertę Alior Sync osobom, które aktywnie korzystają z rachunków walutowych – i to nie tylko w kraju, ale także płacąc kartą zagranicą.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
10 lat temu

przelewy w euro są księgowane ale z poziomu bankowości internetowej na tą chwile nie można dokonać transakcji opcja nie dostępna- to usłyszalem po rozmowie z wirtualnym oddziałem,poprostu w trakcie wykonywania przelewu zagranicznego wywala z systemu. oszustwo !!!!!!

Mirosław
9 lat temu

Kartę debetową w EURO wydaną mi przez Alior Sync do konta walutowego w EURO dwukrotnie obciążono mi w PLN. Zakupu dokonywałem w Irlandii czyli kraju gdzie obowiązuje waluta EUR jednak kartę Sync potraktowano jako karta w PLN i ktoś uprzejmie sprzedał mi Euro za złotówki (w PLN pojawiło się obciążenie na moim koncie „walutowym” Alior Sync) aby pokryć kwotę zakupu. Następnie Alior Sync widząc,że jest obciążenie w PLN na koncie walutowym sprzedał mi PLN za EURO z mojego konta walutowego. I w ten sposób zostałem okradziony przez jakąś mafię, która zarabia na tego typu wynalazkach. Kursy przeliczeniowe były bardzo odbiegające… Czytaj więcej »

Mirosław
9 lat temu
Reply to  Mirosław

Finalnie obciążono mnie ponad 180 EUR a nie 190 PLN – przepraszam za pomyłkę, wynika ona z mojego skrajnego wzburzenia.