Coraz więcej inwestorów giełdowych w Polsce

Giełda Wiadomości

Według danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, w tym roku sukcesywnie rośnie liczba inwestorów giełdowych. Tylko we wrześniu we wszystkich biurach maklerskich działających na terenie naszego kraju, otwarto 1,8 tysięcy nowych rachunków inwestycyjnych.

Dane liczbowe

Na koniec września 2011 roku banki i biura maklerskie prowadziły w Polsce aż 1 mln 517 tys. 466 rachunków, oznacza to, że od początku roku liczba rachunków zwiększyła się i to o 40 tysięcy. Jest to imponujący wynik, który może wskazywać na to, że coraz więcej ludzi w Polsce decyduje się na inwestowanie na giełdzie, pomimo ryzyka związanego z takimi działaniami.

Wyniki biur maklerskich

Nie ulega wątpliwości, że liczba nowych rachunków inwestycyjnych rośnie. W poszczególnych domach maklerskich i bankach we wrześniu tego roku zanotowano następujące wzrosty:

  • Dom Inwestycyjny BRE Banku – 731 nowych rachunków,
  • Biuro Maklerskie Alior Banku – 504 nowych rachunków,
  • NOBLE Securities – 365 nowych rachunków.

Najwięcej rachunków maklerskich prowadzą:

  • DI BRE Banku – 295 446 rachunków,
  • Centralny Dom Maklerski Pekao – 216 482 rachunki,
  • DM Pekao – 188 896 rachunków.

Dlaczego Polacy inwestują w giełdę?

Dotychczas inwestycje giełdowe nie cieszyły się aż tak dużym zainteresowaniem, ponieważ obarczone były bardzo dużym ryzykiem. Niemniej jednak, w chwili obecnej walory spółek giełdowych są notowane nisko, co stwarza dobre perspektywy na przyszłość. Najlepiej bowiem kupować akcje w tzw. „dołku” ponieważ wówczas jest największe prawdopodobieństwo tego, że w krótkim czasie uda się na nich dużo zarobić.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments