Alior Bank

MasterCard Gold od Alior Banku

Prześwietlamy oferty

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków coraz więcej osób posiada w swoim portfelu złotą kartę kredytową. Dlatego też przyjrzyjmy się nieco bliżej plastikowi MasterCard Gold oferowanemu przez Alior Bank.

Za wydanie tej karty bank nie pobiera od klienta ani grosza. Standardowy limit kredytowy wynosi od 3 000 zł do nawet 80 000 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od zdolności kredytowej danego klienta. Niestety Alior Bank prowadzi dość restrykcyjną politykę kredytową, więc nie obejdzie się bez okazania zaświadczenia o zarobkach w oddziale banku lub pełnej dokumentacji za ostatni rok rachunkowy (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej). Używając karty MC Gold możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego, który wynosi aż 58 dni. To jedna z głównych zalet tej karty kredytowej. Po tym czasie oprocentowanie zadłużenia wynosi 21,00% w skali roku. Oczywiście musimy także spłacić kwotę minimalną, która w Alior Banku wynosi 3% kwoty zadłużenia (ale nie mniej, niż 7 złotych). Warto także wspomnieć o tym, że w kolejnym roku karta MasterCard Gold jest płatna 150 złotych. Warunkiem zwolnienia z tej opłaty jest dokonanie transakcji w ciągu roku na kwotę minimum 30 000 złotych. Aby być zwolnionym z połowy opłaty za odnowienie plastiku wystarczy zapłacić w ciągu 12 miesięcy kartą kredytową na kwotę minimum 15 000 złotych. Warunki uniknięcia opłat są więc bardzo elastyczne. Wabiem na klienta jest niewątpliwie cashback, który wynosi 1% od wszystkich transakcji bezgotówkowych.

Być może karta kredytowa MC Gold oferowana przez Aliora nie jest numerem jeden na rynku, ale z pewnością może przypaść do gustu osobom, które i tak już korzystają z usług „melonika” i szukają korzystnego plastiku do płatności na co dzień. Bez wątpienia nie jest to karta dla każdego (głównie z uwagi na wysoki koszt odnowienia), ale 1% zwrotu wydatków plastikiem zachęca chociaż do spróbowania oferty Alior Banku dla średniozamożnych klientów.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments