karta kredytowa

Gdzie po kartę kredytową?

Karty

Karta kredytowa pozwala na płacenie za zakupy i usługi z pieniędzy banku. Jeśli w danej chwili nie posiadamy gotówki, ani pieniędzy na koncie, zawsze możemy skorzystać z przyznanej przez bank karty kredytowej. Jest to wygodny sposób dokonywania transakcji bezgotówkowych, zakładając, że klient spłaci ją w okresie bezodsetkowym. W przeciwnym wypadku zapłaci wysokie odsetki za używanie karty kredytowej, które zostaną naliczone za każdy dzień zwłoki klienta przy regulowaniu jego zobowiązań związanych z kartą. Gdzie można uzyskać najtańszą, a jednocześnie dobrą kartę kredytową? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć serwis Bankier.pl.

Dla kogo karta kredytowa?

Banki zdecydowanie powiększyły dostęp do kart kredytowych. Dziś w praktyce niemalże każdy klient banku może ubiegać się o otrzymanie takiej karty z określonym limitem kredytowym. Jeszcze parę lat temu karta kredytowa znajdowała się w portfelach wyłącznie najbardziej zamożnych klientów. Dziś już tak nie jest. Mnogość ofert na karty kredytowe sprawia, że trudniej jest dokonać wyboru tej właściwej, która będzie odpowiadała w pełni użytkownikowi. Każda kredytówka może mieć nieco inną funkcjonalność dodatkową. Klient decydując się na konkretną ofertę karty kredytowej powinien sprawdzić najpierw, czy opcje oferowane przez nią są dla niego właściwe.

Parametry kart kredytowych

Zdecydowana większość banków oferuje trzy rodzaje kart kredytowych – Classic, Silver i Gold. Spośród tych typów najbardziej luksusowa i niedostępna dla „zwykłych śmiertelników” pozostaje złota karta kredytowa. Nie jest to tania karta, dlatego też w rankingu najbardziej korzystnych kredytówek skonstruowanym przez serwis Bankier.pl nie znalazła się ona.

W wyborze karty kredytowej Silver lub Classic należy zawsze kierować się własnymi preferencjami. Najczęściej klienci zwracają przy tym uwagę na:
Koszty związane z obsługą karty kredytowej,
Oprocentowanie długu na karcie,
Długość okresu bezodsetkowego,
Koszty przelewów z karty na rachunek osobisty,
Koszty zaciąganego karcie kredytu ratalnego,
• Istnienie usługi moneyback,
• Dostęp do programów rabatowych.
Również i tymi parametrami posłużyli się specjaliści, aby stworzyć ranking najlepszych i najtańszych kart kredytowych.

Najlepsza karta kredytowa to….

Przy aktywnym wykorzystywaniu karty na co dzień i stosowaniu jej funkcji dodatkowych, najlepszą kredytówką będzie karta Black Pearl lub Ice Rose oferowana przez Toyota Bank. Okres bezodsetkowy na obu tych kartach wynosi 56 dni, a oprocentowanie transakcji bezgotówkowych sięga 20,75%. W pierwszym roku aktywny klient nic nie zapłaci za używanie karty kredytowej w Toyota Banku.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się karta Visa Impresja i MasterCard Impresja z Banku Millennium. Okres bezodsetkowy jest tu taki sam jak w Toyota Banku, ale oprocentowanie transakcji bezgotówkowych jest nieco wyższe i wynosi 24%. Klient nie zapłaci za kartę kredytową przez rok, zakładając, że będzie ją wykorzystywał na co dzień.

Podium zamyka karta MasterCard z Alior Sync, nowego oddziału internetowego Alior Banku. Okres bezodsetkowy wynosi tu aż 58 dni, a oprocentowanie transakcji bezgotówkowych waha się w przedziale od 19 do 21%. Klient nie zapłaci za kartę główną w pierwszym roku jej użytkowania.

Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się karty:
• Komfortowa Karta Kredytowa Polbanku EFG,
• MasterCard Silver Alior Banku,
• Silver Deutsche Banku PBC,
• Visa Classic Meritum Banku,
• Karta Sygma Bank Sygma Banku,
• Visa Classic Wariant II z BOŚ Banku,
• MasterCard Standard i Visa Standard z Banku BGŻ.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ask77
ask77
11 lat temu

dużo osób wybiera jeden bank – zobacz na tej stronie – http://live217.com