PKO BP

PKO BP rozszerza ofertę o fundusze zagraniczne

Fundusze inwestycyjne Wiadomości

Największy bank w Polsce – PKO BP – zdecydował o wprowadzeniu do swojej oferty kolejnych funduszy – tym razem zagranicznych. Umowa zawarta pomiędzy polskim gigantem, a Franklin Templeton Investments pozwoli na zaoferowanie produktów prowadzonych w rozmaitych walutach.

Nowe fundusze inwestycyjne pozwalają na inwestowanie w takich walutach, jak PLN, USD, EUR czy CHF.

„Z pewnością każdy znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie. Należy jednak podkreślić, że jest to oferta skierowana przynajmniej jak na razie jedynie do klientów w ramach pionu Private Banking – tłumaczą bankierzy.

Będący do tej pory swoistym dinozaurem polskiej bankowości PKO BP z roku na rok coraz bardziej rozszerza swoją ofertę i podnosi jakość świadczonych przez siebie usług finansowych. To niewątpliwie dobry krok w stronę Polaków, którzy pomimo kryzysu bogacą się w dużo szybszym tempie, niż poprzednio przypuszczano. W ciągu ostatniego roku w kraju nad Wisłą przybyło ok. 30 000 osób, które mają przynajmniej 1 mln złotych w aktywach płynnych. Nowa oferta inwestycyjna największego banku w Polsce z pewnością znajdzie więc swoich nabywców. Niedawno PKO BP otworzył specjalny oddział dla najzamożniejszych klientów w Warszawie. W planach jest także założenie podobnej placówki w Gdańsku. Dynamicznie zmieniają się także zwykłe oddziały, karty płatnicze, a także oferta kredytowa i oszczędnościowa. Wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań zarówno przeciętnego, jak i ponad przeciętnego Kowalskiego.

Niewątpliwie PKO BP jest na dzień dzisiejszy największą rewelacją bankową na polskim rynku. Co prawda inne banki także wprowadzają nowości i ulepszenia, ale nie na taka skalę. Należy mieć bowiem na uwadze, że polski gigant obsługi ok. 8 mln Polaków, co z pewnością nie jest łatwe” – kwitują eksperci.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

zaczęłam się właśnie rozglądać za funduszami inwestycyjnymi, i tak się zastanawiam które będą najlepsze?

kasperski
11 lat temu

A jajkie konkretnie cie interesuja? Bo jesli akcyjne, to poszukaj w ofercie Noble. Tylko nie wiem na ile akceptujesz ryzyko…?

Karol
11 lat temu

Nie trzeba od razu w akcji są zrównoważone i mniej agresywne, ale wszystko lepsze od lokat odkąd je opodatkowali zysk mizerny a można też pod kredką skończyć.