eurobank

Lokata z funduszem w Eurobanku

Prześwietlamy oferty

Właśnie do dziś (czyli do końca czerwca 2012r.) trwa promocja lokaty w Eurobanku. W ramach specjalnej oferty klient może założyć lokatę oprocentowaną na aż 8,7% w skali roku, ale jest pewien warunek.

Jest nim to, że aby otrzymać tak wysoki procent na depozycie klient musi połowę środków ulokować w wybranym przez siebie funduszu inwestycyjnym. Dla wielu osób może to być solidna bariera przed tym, by powierzyć Eurobankowi swoje oszczędności. Bank ustalił także, że minimalna kwota ulokowana w tym instrumencie przez klienta to 10 000 złotych. Lokatę z funduszem można założyć zarówno na 6 miesięcy (wtedy oprocentowanie wynosi 8,40% w skali roku), jak i na 12 miesięcy (wtedy oprocentowanie wynosi 8,70% w skali roku). Jest jednak pewien szkopuł w tym rozwiązaniu – nawet jeśli klient wybierze lokatę na jedynie pół roku, to i tak środki zgromadzone w ramach wybranego funduszu inwestycyjnego muszą pracować w nim minimum rok. Jest to pewna pułapka zastosowana przez Eurobank, dlatego warto dokładnie przeczytać umowę lokaty z funduszem. Może się bowiem okazać, że w przypadku chęci wycofania wszystkich środków z tego instrumentu dostaniemy po pół roku jedynie połowę naszych oszczędności. Jeśli chodzi o sam fundusz, który musimy wybrać, to do wyboru mamy: Allianz Stabilnego Wzrostu, Allianz Aktywnej Alokacji oraz Allianz Akcji Plus. Tak naprawdę żaden z nich nie jest funduszem, który gwarantuje przynajmniej brak utraty wpłaconego kapitału.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani lokatą z funduszem w Eurobanku to należy się śpieszyć (bo promocja trwa jedynie do 30.06.2012r.), ale także dokładnie przejrzeć warunki tego instrumenty. Z pewnością nie jest on bowiem przeznaczony dla każdego. O ile lokata na 8,7% da nam pewny zysk, o tyle połowę środków zgromadzonych w ramach wybranego funduszu inwestycyjnego możemy stracić nawet w całości – i to zgodnie z umową zawartą z bankiem.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments