Kredyt na mieszkanie w Credit Agricole

Prześwietlamy oferty

Pomimo tego, że obecnie na rynku trudno o finansowanie, to i tak z pewnością są w Polsce osoby, które myślą o zakupie własnego mieszkania na kredyt. Przyjrzyjmy się więc ofercie kredytu hipotecznego na mieszkanie, która znajduje się w banku Credit Agricole (dawny Lukas Bank).

Zacznijmy od najważniejszego – czyli oprocentowania. W przypadku kredytu w PLN wynosi ono 0,99% marży + WIBOR 3M. Obecnie trwa jednak promocja, dzięki której jeśli zdecydujemy się na kredyt do 31 lipca, to bank zwolni nas całkowicie z marży w pierwszy roku kredytowania i obniży prowizję za udzielenie finansowania do zera. Trzeba przyznać, że to bardzo kusząca oferta, która może obniżyć ratę kredytu mieszkaniowego w pierwszym roku o nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jest jednak jedno „ale” – Credit Agricole finansuje obecnie jedynie 80% wartości mieszkania. Resztę musimy pokryć samemu – z osobnego kredytu gotówkowego czy oszczędności. Dla jednych to nie problem, dla innych zapora nie do przeskoczenia. Banki jednak zabezpieczają się jak mogą przed nierzetelnymi kredytobiorcami. W zamian Credit Agricole oferuje nam okres kredytowania do 35 lat, ale pod warunkiem, że w momencie spłaty zobowiązania nie będziemy mieli ukończonych 70 lat. Raz w roku możemy skorzystać z „wakacji kredytowych”, dzięki czemu odroczymy płatność jednej raty na później. Jest jednak pewien kruczek – z „wakacji kredytowych” możemy skorzystać dopiero po spłaceniu pierwszych dwunastu rat kredytu mieszkaniowego, czyli po roku od udzielenia finansowania. Kredyt może być rzecz jasna spłacany zarówno w ratach równych, jak i malejących – wszystko zależy od preferencji klienta.

Credit Agricole kusi korzystnym kredytem mieszkaniowych z obniżonym oprocentowaniem i brakiem marży, ale wkład własny na poziomie 20% to dla większości sporo – bo nawet ponad 100 000 złotych. Trudno się więc dziwić, że wiele osób odsuwa zakup własnego M na dalszy plan, chwilowo wynajmując mieszkanie lub gnieżdżąc się np. u rodziców.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments