Kredyt Bank

Lokata strukturyzowana w Kredyt Banku

Prześwietlamy oferty

Właśnie od dziś (czyli 18 lipca) trwa nowa edycja lokaty strukturyzowanej w Kredyt Banku. Zapisy na produkt prowadzone są do 26 lipca – więc warto się pośpieszyć!

Na swojej stronie internetowej Kredyt Bank kusi wysokim zyskiem – bo aż 11% w skali roku. Warto jednak mieć na uwadze, że tyle możemy jedynie zarobić, jeśli kurs instrumentu bazowego, tj. kurs EUR/USD wg Europejskiego Banku Centralnego będzie znajdował się poniżej Kursu Odniesienia w dniu obserwacji. Kurs Odniesienia ustalony zostanie w pierwszym dniu trwania lokaty – 27.07.2012 na podstawie rzeczywistego referencyjnego kursu EUR/USD wg EBC, jako kurs początkowy pomniejszony o 0,0200 USD. Kurs EUR/USD wg EBC Klienci mogą śledzić na stronie internetowej www.ecb.int. Rzecz jasna bank oferuje 100% ochronę kapitału. Pytanie tylko, czy warto inwestować w coś, co tak naprawdę nie gwarantuje zysku? Z pewnością lokaty strukturyzowane mają zarówno sporo zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli jednak zdecydujecie się już na akurat ten produkt z oferty Kredyt Banku, to warto wiedzieć że czas trwania depozytu to 6 miesięcy. Minimalna kwota lokaty strukturyzowanej to 1 000 złotych – więc stosunkowo niewiele. Jeśli przewidujecie Państwo, że kurs EUR/USD będzie w najbliższym czasie spadał, to jak najbardziej warto zdecydować się na tego typu produkt – choćby nawet dla samego spróbowania, jak coś takiego działa. Tego typu lokaty nie zdarzają się bowiem często – zwłaszcza z taką stopą zwrotu w skali roku.

Największym minusem jest to, że nikt nie da nam gwarancji, że w ogóle coś zarobimy. Pocieszeniem może być zwrot całości wpłaconego kapitału, nawet jeśli kurs EUR/USD będzie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy rósł, zamiast spadać. Problem tylko w tym, że przecież mamy kilkuprocentową inflację, która przynajmniej częściowo tak czy inaczej „zje” kapitał początkowy. Warto więc zastanowić się dwa razy przed zainwestowaniem oszczędności w nową edycję lokaty strukturyzowanej Kredyt Banku.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments