GPW

Warszawski parkiet nadal bez rewelacji

Giełda Wiadomości

Środowa sesja pomimo oczekiwań większości ekspertów odbyła się kolejny raz z rzędu z niskimi obrotami oraz niewielkimi ruchami głównych indeksów giełdowych. Można by rzec, że GPW tkwi obecnie w pewnego rodzaju letargu, z którego warszawską giełdę może wyrwać jedynie jakieś żywe info ze świata – np. kolejny kandydat do upadku ekonomicznego w Europie, albo świetne dane z amerykańskiego rynku pracy.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • WIG – spadek o 0,14%
  • WIG20 – spadek o 0,28%
  • mWIG40 – wzrost o 0,29%
  • sWIG80 – wzrost o 0,15%

„Na GPW moglibyśmy mieć wzrosty, ale niestety podczas środowych notowań na warszawskim parkiecie nastroje popsuły zarówno banki, jak i spółki z branży budowlanej. Tak naprawdę przed krachem na naszej giełdzie uratował nas jedynie dobry początek notowań na Wall Street” – komentują analitycy.

Z pewnością potrzeba nam pewnego rodzaju impulsu, który poruszyłby Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie albo mocno w górę, albo w dół – bo jak na razie z sesji na sesję obserwujemy nudne notowania z niskimi obrotami i niewielkimi zmianami. Miejmy nadzieję, że czwartek będzie choć nieco bardziej „ruchliwy” na GPW.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments