Gdzie mieszkają polscy milionerzy?

Finanse osobiste

Z pewnością wielu z Was zastanawia się, gdzie mieszka w naszym kraju najwięcej osób zarabiających przynajmniej milion złotych rocznie. Odpowiedź jest dość oczywista – w województwie mazowieckim.

Ciekawostką jest, że rekordzista w skali kraju mieszka w Warszawie i pracuje na etacie! Trudno to sobie wyobrazić – choć być może jest np. prezesem jakiegoś banku lub dużej spółki. Niestety nic bliżej o nim nie wiadomo. Warto podkreślić, że w województwie mazowieckim mieszka obecnie 2 000 osób zarabiających powyżej miliona złotych rocznie.

„Stolica nie od dziś przyciąga ludzi sukcesu – celebrytów czy przedsiębiorców. Część z nich ma bardzo pokaźne dochody – nierzadko przekraczające poziom miliona złotych rocznie. Trudno się więc dziwić temu, że w mazowieckim mamy najwięcej zamożnych ludzi w Polsce” – komentują specjaliści.

A co z innymi województwami? Kolejnym zagłębiem bogaczy okazuje się Wielkopolska, a za nią województwo małopolskie, pomorskie oraz dolnośląskie. Najmniej zamożnych ludzi jest w lubelskim. Ciekawostką jest, że w Polsce w 2011 roku doliczono się 13 600 osób, które zarabiają powyżej miliona złotych rocznie – a ta liczba stale rośnie! W ciągu ubiegłego roku przybyło nam 1 579 takich krezusów.

Szkoda, że zarobek nielicznych grup zawodowych nie przekłada się na poprawę kondycji finansowej reszty Polaków. Co prawda najniższe wynagrodzenie praktycznie z roku na rok rośnie, tyle że z pewnością w dużo niższym tempie, niż oczekiwaliby tego przeciętni obywatele.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
10 lat temu

fajnie by było zarabiać choć trochę tego co oni. ale od czegoś trzeba zacząć:) ważne by mieć zabezpieczenie na przyszłość i myśleć o niej od zaraz. dla mnie na dziś najlepsze są lokaty w getinie a zobaczymy co do nich dołączę.