PLN

Złoty nareszcie się umacnia

Waluty Wiadomości

Po kilku dniach spadków nadszedł nareszcie moment na umocnienie się złotego wobec głównych walut zagranicznych. Powodem spadku cen w kantorach rosnące napięcie w Eurolandzie – związane głównie z obawami o to, czy uda się utrzymać Grecję w strefie euro.

Obecnie za główne waluty obce trzeba zapłacić:

  • 4,1853 zł za euro
  • 3,4523 zł za dolara amerykańskiego
  • 5,3445 zł za funta brytyjskiego
  • 3,4847 zł za franka szwajcarskiego

Co prawda kursy głównych walut zagranicznych podczas czwartkowych notowań na rynku Forex znacznie spadły, ale niestety jest to efekt tego, że Hellada może pożegnać się zarówno z Unią Europejską, jak i euro.

„Z dnia na dzień coraz więcej ekonomistów spekuluje co się stanie, gdy Grecja upadnie lub wyjdzie ze strefy euro. Obecne dane nie są zbyt zadowalające, więc trudno dziwić się temu, że wielu snuje czarne scenariusze” – komentują specjaliści.

Wygląda na to, że Hiszpanię czy Włochy uda się uratować – nawet przy dużych nakładach środków. Niestety Grecy są obecnie tak bardzo niedyscyplinowani, że ani myślą oszczędzać. Obywatele się buntują, a władza nie potrafi sobie poradzić kompetentnie z oporem społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że odbija się to na dzisiejszych notowaniach walut.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments