euro

Polska vs Strefa Euro 1:0

Waluty Wiadomości

Z pewnością gdyby dało się rozegrać mecz pomiędzy Polską, a strefą euro to nasz kraj zwyciężyłby bez mrugnięcia okiem. Wspólna waluta (i nie tylko) jest bowiem ciągnięta na dno przez słabą gospodarkę Eurolandu, za to polski złoty nadal jest w cenie.

Obecnie za główne waluty obce trzeba zapłacić:

  • 4,1086 zł za euro
  • 3,3508 zł za dolara amerykańskiego
  • 5,2567 zł za funta brytyjskiego
  • 3,4206 zł za franka szwajcarskiego

„Pomimo tego, że od kilku dni złoty stale umacnia się na wartości wobec innych walut, powinniśmy mieć także na uwadze, że i tak kursy walut zarówno w polskich kantorach, jak i bankach są najwyższe od miesięcy” – komentują analitycy.

Jeszcze pół roku temu funt był ponad złotówkę tańszy niż obecnie, a dolar i euro przynajmniej o kilkadziesiąt groszy. Co prawda z dnia na dzień mamy coraz większe spadki, ale to i tak jeszcze nie całkowita korekta na rynku Forex. Na korzyść Polski paradoksalnie wpływa obecnie zła sytuacja w Unii Europejskiej – a właściwie w samej strefie euro, do której to nasz kraj przynajmniej jak na razie nie należy (wygląda na to, że szczęśliwie). Nie wiadomo jednak jak długo złotówka będzie bardziej korzystna dla inwestorów, niż np. dolar amerykański czy euro.

„Może się okazać, że stracimy przewagę nawet z dnia na dzień” – straszą specjaliści.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments