Alior Bank

Alior Bank z kantorem internetowym – jak zaoszczędzić na ratach kredytów walutowych?

Świadomy klient

Kredyty we frankach szwajcarskich nadal spędzają sen z powiek kredytobiorcom Polsce. Kiedy kredytobiorca zaciągał taki kredyt najprawdopodobniej wycena franka szwajcarskiego oscylowała wokół granic 2-2,5 zł. Dziś za tą walutę płacimy o złotówkę więcej, a było i tak, że kosztowała ona jeszcze drożej. Łatwo się domyśleć, że to wszystko powoduje wzrost rat kredytowych. Jeśli w perspektywie czasu mamy wieloletnie spłacanie walutowych zobowiązań hipotecznych, warto jest poszukać rozwiązania, które pozwoliło by zaoszczędzić na ratach kredytów walutowych. Alior Bank wyszedł naprzeciw takim oczekiwaniom.

Własny kantor bez zarobku

Alior Bank wymyśla coraz to nowe sposoby na to, aby przyciągnąć do siebie klientów innych banków. W chwili obecnej oprócz uruchomienia oddziału internetowego, nowatorskiego Alior Sync, postanowił uruchomić w swoich strukturach własny kantor internetowy. Co ciekawe, celem jego działalności nie jest bynajmniej zarobek na wymianie waluty. Alior Bank nie posiada w swoim portfelu kredytowym kredytów we frankach, ani w euro. Kiedy były one popularne, te 10-15 lat temu, nikt nawet nie słyszał o Alior Banku. Stąd też łatwo przychodzi mu rezygnacja z zysków pochodzących ze spreadów walutowych, skoro i tak nigdy na nich nie zarabiał. Organizując wymianę waluty online, Alior Bank chce dać coś „gratis” klientom i skłonić ich do zerknięcia na jego ofertę bardziej przychylnym okiem.

Przy oddziałach Alior Banku od pewnego czasu funkcjonują tradycyjne mini kantory wymiany walut, ale ich działalność zostanie wsparta dziś wydatnie przez kantor internetowy.

Ile kosztuje waluta w Alior Banku?

Klienci poszukujący najbardziej korzystnych ofert wymiany waluty mogą skorzystać z oferty Alior Banku, w której to spready przy wymianie euro, dolarów czy franków są minimalne i nie przekraczają dosłownie kilku groszy. Jest to więc oferta porównywalna z najlepszymi kantorami online. Najprawdopodobniej kantor internetowy Alior Banku pozwoli mu na przejęcie choćby części rynku wymiany walut w Polsce.

Po co to wszystko?

Alior Bank oferując skandalicznie tanie waluty w kantorze internetowym chce zyskać klientów, którzy zechcą założyć w nim konto i korzystać z usług proponowanych przez bank. Z czasem, klienci skuszeni darmowymi lub prawie darmowymi usługami i produktami, zaczną przynosić zysk Alior Bankowi i do tego on dąży.

Polacy mogą dzięki działalności Alior Banku przekonać się, że można i jak najbardziej wskazane jest oszczędzanie na ratach kredytów hipotecznych. Niekoniecznie w waluty na spłatę raty kredytu hipotecznego należy kupować we własnym banku, który chce jak najwięcej zarobić na tej walucie. Można nabyć je w kantorach internetowych działających jako niezależne podmioty, w tradycyjnych kantorach, albo w najnowszym kantorze Alior Banku i skorzystać na tym.

Jak działa kantor Alior Banku?

Wymiana po korzystnym kursie to nie wszystko, co oferuje swoim klientom Alior Bank w kantorze internetowym. Ma on taką przewagę nad innymi kantorami internetowymi, że jest licencjonowanym bankiem, w którym wszystkie złożone przez klientów pieniądze pozostają pod ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest więc bardziej wiarygodny od innych.

Innymi korzyściami wynikającymi z wykorzystywania kantoru Alior Banku są:
• Możliwość wypłaty wymienionej waluty w gotówce w oddziałach banku,
• Darmowe przelewy krajowe i zagraniczne kupionych walut,
• Karty płatnicze pozwalające na kupowanie bezgotówkowe w walucie lub na jej wypłatę w bankomatach.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
człowieczek
człowieczek
11 lat temu

no kantory internetowe to super sprawa :) ja obecnie korzystam z fritz exchange i jestem bardzo zadowolony. szybko i tanio można wymienić pieniądze na spłatę kredytu albo na wakacje. jestem bardzo na tak

Zbigniew Z.
Zbigniew Z.
10 lat temu

jeżeli szukacie kantoru internetowego to najobszerniejszą listę możecie znaleźć na http://forum.e-kantory.pl/

małgo
10 lat temu

Ja też się już przekonałam do kantorów internetowych. Teraz korzystam z Fritz Exchange i wszystko idzie sprawnie.