Amber Gold

Amber Gold „goli” swoich klientów jak może!

Lokaty

Z pewnością wielu osobom, które „umoczyły” swoje pieniądze na lokatach w złoto oferowane przez Amber Gold, iż z łatwością mogą wypłacić środki z tejże firmy. Nic bardziej mylnego, bowiem można stracić nawet połowę tego, co zdeponowaliśmy!

„Regulamin lokat oferowanych przez tą firmę jasno zakłada, że przy zerwaniu depozytu przed terminem Amber Gold pobiera 19,5% kwoty. Dodatkowo są także inne prowizje – wypisane już jednak drobnym drukiem” – tłumaczą specjaliści.

Może się więc okazać, że wpłacając początkowo 20 000 złotych faktycznie dostaniemy „do ręki” np. jedynie 15 000 zł – bo 1/4 oszczędności „zjedzą” opłaty i prowizje. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo „bursztynowe złoto” ma aż 45 dni na wypłatę środków – rzecz jasna zgodnie z podpisaną pomiędzy firmą, a klientem umową. Paradoks prawny? Niekoniecznie, bowiem umowa to umowa. Największym zaskoczeniem jest jednak to, że banki w związku z aferą dotyczącą linii lotniczych OLT Express (których Amber Gold jest głównym udziałowcem) pozamykały konta bankowe firmy na terenie Polski. Prezes Amber Gold oświadczył jednak wczoraj, że w najbliższym czasie i tak będą wypłacane środki klientom. W jaki sposób? Najzwyklejszym przelewem – tyle, że z zagranicy. Spółka postanowiła bowiem sprytnie obejść pułapkę zastawioną na nią rzekomo przez polskie służby specjalne, urzędników, a także banki.

„Komunikat na stronie internetowej Amber Gold informuje, że środki mogą „iść” do klienta do trzech dni roboczych. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że dodatkowo termin przedwczesnej wypłaty środków z lokaty w złoto to nawet półtora miesiąca – w zależności od zawartej umowy” – komentują eksperci.

Część oddziałów Amber Gold była dziś w ogóle zamknięta, a część otwarto z opóźnieniem – rzekomo z „powodów technicznych”. Wygląda na to, że firma z dnia na dzień popada w coraz większe tarapaty. Wielu wróży jej bankructwo, a także mówi że to zwykła piramida finansowa. Przekonamy się o tym niewątpliwie w ciągu najbliższych dni.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments