PBS w Ciechanowie

E-lokata na 7% – i to w banku spółdzielczym

Prześwietlamy oferty

Wbrew opiniom wielu osób banki spółdzielcze wcale nie są takie złe. Łatwo udowodnić to np. na podstawie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, który oferuje ciekawą lokatę.

Jej oprocentowanie wynosi aż 7% w skali roku. Warto podkreślić, że jest to oferta na 7 miesięcy, a po wygaśnięciu lokaty jest ona automatycznie odnawiana. Dodatkowo w regulaminie widnieje zapis, że oprocentowanie, którym szczyci się na swojej niebieskiej e-lokacie PBS w Ciechanowie jest zmienne. Minimalna kwota lokaty to 5 000 złotych, a maksymalna 500 000 złotych. Maksymalnie można założyć niebieskie e-lokaty na łączną kwotę 5 mln złotych. Warto pamiętać o tym, że wycofanie środków przed czasem wiąże się z pobraniem przez bank prowizji w wysokości 0,05% zdeponowanej kwoty. Wniosek o założenie niebieskiej e-lokaty można złożyć na stronie internetowej PBS w Ciechanowie.

„Z roku na rok banki spółdzielcze w Polsce (i nie tylko) stale zyskują na popularności. Dzieje się tak, ponieważ te początkowo niewielkie instytucje rozrastają się jak na drożdżach i w niektórych bankach działają bardzo podobnie, jak duże banki komercyjne w naszym kraju” – komentują specjaliści.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie istnieje od 1799 roku, więc nie powinniśmy raczej bać się tego, że z dnia na dzień zniknie z rynku – tak jak np. słynna ostatnimi czasy firma Amber Gold. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że środki zgromadzone przez banki spółdzielcze także podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
10 lat temu

nie wiem czemu autor podaje „wycofanie środków przed czasem wiąże się z pobraniem przez bank prowizji w wysokości 0,05% zdeponowanej kwoty” według mnie w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank nalicza odsetki w wysokości 0,05% pa, a nie 7%