BPH

Konto Sezam Direct w BPH – idealne dla internauty?

Prześwietlamy oferty

W ciężkich czasach coraz więcej Polaków szuka taniego konta bankowego, które pozwoli całkowicie bezpłatnie zarządzać swoimi finansami. Jeśli jesteście Państwo zapalonymi internautami, to warto zajrzeć do jednego z oddziałów banku BPH i zapytać o konto Sezam Direct.

Choć rachunek ten nie jest szeroko reklamowany (np. w telewizji), to naprawdę wart jest uwagi. Jak przystało na konto internetowe – jest on prowadzony całkowicie bezpłatnie. Dokładnie w pakiecie dostajemy:

  • 0 zł za założenie i prowadzenie konta
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • 0 zł za wydanie, użytkowanie oraz odnowienie karty debetowej
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce

Co do przedostatniego punktu warto wspomnieć, że aby karta debetowa przy koncie Sezam Direct była całkowicie darmowa, trzeba wykonać nią minimum 4 transakcje bezgotówkowe miesięcznie. To zdecydowanie niewygórowany warunek, bo wystarczy przecież zrobić raz w tygodniu zakupy spożywcze i mamy podstawowe funkcjonalności bankowe za darmo. Do konta Sezam Direct wydawana jest płaska VISA Electron (z funkcją płatności zbliżeniowych PayWave oraz możliwością płatności na odległość – np. przez Internet), która pozwala na wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Przyglądając się bliżej tabeli opłat i prowizji banku BPH nie trudno ulec wrażeniu, że rachunek Sezam Direct ma wiele pułapek cenowych. Na przykład pierwsze 5 kodów SMS do autoryzacji online dostajemy za darmo, ale za każdy kolejny przyjdzie nam zapłacić 0,35 zł. Wykonując więc np. 20 przelewów miesięcznie przyjdzie nam zapłacić ponad 5 złotych miesięcznie za coś, co na dzień dzisiejszy nawet w Pekao SA czy PKO  BP można dostać w standardzie za darmo. Dodatkowo zlecenia stałe płatne są 1,99 zł za sztukę, a polecenia zapłaty nieco mniej – bo „jedynie” 0,99 złotych.

Z jednej strony nie trudno o lepszą ofertę w innym banku, z drugiej zaś – jeśli konto ma służyć nam do dokonywania zaledwie kilku przelewów internetowych w miesiącu, a dodatkowo potrzebujemy karty debetowej, za pomocą której bezpłatnie wypłacimy gotówkę z dowolnego bankomatu w Polsce, to oferta konta Sezam Direct w BPH wygląda całkiem przyzwoicie – zwłaszcza, że do dyspozycji mamy zawsze oddziały i placówki partnerskie, gdzie możemy zawnioskować szybko o kredyt czy wypłacić „od ręki” większą sumę pieniędzy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments