karta

„Oferta dla Ciebie” to zwykła reklama

Karty

Część obecnych w Polsce banków po pół roku posiadania przez niego konta bankowego z regularnymi wpływami oferuje mu (przeważnie za pomocą systemu transakcyjnego) „korzystną” ofertę karty kredytowej na rzekomo uproszczonych warunkach. Czy rzeczywiście możemy dostać plastik „od ręki”?

Wystarczy posiadać od minimum sześciu miesięcy konto osobiste konto z comiesięcznymi wpływami w:

  • mBanku
  • MultiBanku
  • Millenium
  • BZ WBK

by zostać potraktowanym na specjalnych warunkach. Dostajemy propozycję karty kredytowej z limitem np. 5 000 złotych, tyle że warto zaznaczyć, że według banku to jedynie reklama, a nie realna oferta produktowa. Co prawda nie można zaprzeczyć temu, że wiele osób wpłacając środki samemu np. na poczcie czy we wpłatomacie (minimum 1 000 złotych miesięcznie) dostało „Ofertę dla Ciebie” i dostało plastik bez kompletnie żadnych formalności – ale tak naprawdę to już przeszłość.

„Na dzień dzisiejszy banki co prawda dbają o klienta i starają się utrzymać go przy sobie jak najdłużej, ale żadna instytucja na polskim rynku nie wyda obecnie karty kredytowej osobie, która np. sama zasila sobie konto. Nierzadko nawet jeśli wpływa na nie pensja, to klient może nie dostać plastiku  nie tylko w uproszczony sposób, ale nawet przedstawiając zaświadczenie o zarobkach w oddziale. Powodem może być brak historii w BIK, jej niewłaściwy przebieg czy za niski wiek” – tłumaczą specjaliści.

Tak naprawdę żaden bank nie zdradza, w jaki sposób wylicza „Ofertę dla Ciebie”, a także czy kartę klientowi przydziela ewentualnie komputer, czy człowiek. O ile w mBanku czy MultiBanku tego typu oferty z limitami do 10 000 złotych akceptowane są bardzo często bez żadnych formalności (prawdopodobnie przez komputer, bo trwa to nierzadko tylko kilka minut), o tyle w BZ WBK czy Millenium po zatwierdzeniu wniosku w systemie bankier i tak sprawdzi naszą historię konta za ostatnie pół roku. Jeśli wygląda ona w porządku, to mamy szanse na kartę kredytową bez wychodzenia z domu. Nie warto jednak zbytnio „napalać się” na to – zwłaszcza jeśli nie posiadają Państwo umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments