BZ WBK

Biznes Pakiet MINI w BZ WBK

Prześwietlamy oferty

Szukając rachunku firmowego chyba każdy przedsiębiorca szuka aż do skutku. Sprawdźmy co ma do zaoferowania osobom otwierającym działalność jeden z największych banków w Polsce – BZ WBK. Weźmy dziś pod lupę Biznes Pakiet MINI.

Bank w ramach tego pakietu oferuje:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku (przez pierwsze 9 miesięcy) dla nowych firm (otwartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy)
  • 0 zł za przelewy przez Internet do ZUS i US
  • 0 zł za przelewy internetowe na rachunki bankowego prowadzone przez BZ WBK
  • 0 zł za kartę debetową (o ile przedsiębiorca wykona nią minimum jedną transakcję bezgotówkową miesięcznie)

Przeglądając tabelę opłat i prowizji praktycznie od razu rzuca się w oczy fakt, że każdy przelew zewnętrzny przez Internet kosztuje aż 1,50 zł! Warto mieć na uwadze, że BZ WBK oferuje jedynie 5 darmowych kodów SMS w miesiącu. Za kolejne przyjdzie nam zapłacić po 0,20 zł za sztukę. Dla przedsiębiorcy, który czasem wykonuje nawet setki takich operacji w miesiącu może być to naprawdę kosztowne. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że po 9 miesiącach rachunek główny jest płatny 9,90 zł miesięcznie. Jeśli więc wykonujemy np. 30 przelewów miesięcznie (za zamówiony towar czy bieżące zobowiązania firmy), to po 9 miesiącach zapłacimy łącznie 59,90 zł miesięcznie za obsługę firmowego konta. Jeśli chodzi o kartę debetową do rachunku prowadzonego w ramach Biznes Pakiet MINI, to jest to płaska VISA Electron, którą nie zapłacimy na odległość (np. przez Internet). Nie posiada ona możliwości płatności zbliżeniowych. To z pewnością zbyt dużo dla małego przedsiębiorcy, który dopiero co otworzył swoją firmę.

Nie ma co ukrywać, że oferta BZ WBK dla nowych przedsiębiorców to zwykły feler. Drogie przelewy, opłata miesięczna za pakiet, płatne kody SMS, a do tego mało funkcjonalna karta debetowa. Porównując np. Biznes Pakiet MINI z kontem firmowym w Idea Banku zaoszczędzilibyśmy bez problemu kilkaset (o ile nie nawet kilka tysięcy) złotych rocznie. W skrócie – nie warto się decydować na konto firmowe (akurat to) w jednym z największych banków w naszym kraju.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments