kredyt hipoteczny

Załap się na „Rodzinę na swoim” póki możesz!

Kredyty

Co prawda program rządowych dopłat „Rodzina na swoim” obowiązuje jedynie do końca tego roku, ale i tak warto jeszcze rozejrzeć się po rynku, by nabyć wymarzone M dużo taniej, niż za goŧówkę czy w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego.

Limity kwotowe za metr kwadratowe np. w Warszawie są dosłownie wyimaginowane, ale dużo łatwiej o znalezienie odpowiedniego lokalu w Katowicach, Kielcach czy Gdańsku. Warto chociaż spróbować, bo nie zanosi się na to, by obecny program dopłat do hipotek miał być zastąpiony czymś nowym – przynajmniej nie w najbliższym czasie” – mówią specjaliści.

Jeśli wybierzemy ciekawy lokal za rozsądną cenę, to mamy szanse na to, że jego cena będzie o 25% niższa, niż w przypadku zwykłego kredytu mieszkaniowego. Przez pierwsze osiem lat kredytowania państwo spłaca bowiem za nas połowę raty kredytu – a co za tym idzie możemy mieć nawet ponad 1 000 złotych oszczędności miesięcznie. Pieniądze te można rzecz jasna wydać, ale zdecydowanie dużo lepiej je zaoszczędzić – korzystać choćby nawet z najzwyklejszego konta oszczędnościowego. Dzięki temu po pierwszych ośmiu latach kredytowania mamy albo kilkadziesiąt tysięcy wolnych środków, które możemy przeznaczyć np. na wcześniejszą spłatę hipoteki.

Największą barierą może ostatecznie jednak okazać się to, że nie otrzymamy kredytu – i to pomimo sporych zarobków. Banki coraz częściej wymagają dodatkowych zabezpieczeń, albo choćby nawet minimalnej wpłaty własnej na poziomie 10% wartości kredytu. Inaczej nici zarówno z własnego mieszkania, jak i dopłat.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments