euro

Dolar nie ma ze złotym żadnych szans!

Waluty Wiadomości

Wydawać by się mogło, że Stany Zjednoczone nawet w trudnych czasach kryzysu są potęgą gospodarczą. Tymczasem złoty z dnia na dzień coraz bardziej umacnia się wobec dolara amerykańskiego. Najwyraźniej światowi inwestorzy dużo bardziej cenią gospodarkę Polski, niż USA. Składa się na to wiele czynników, ale dzięki temu kursy walut w bankach i kantorach w naszym kraju od samego rana raczej spadają, a nie rosną – co ratuje w dużej mierze tysiące kredytobiorców hipotecznych przed niewypłacalnością.

Obecnie za główne waluty obce trzeba zapłacić:

  • 4,0729 zł za euro
  • 3,2639 zł za dolara amerykańskiego
  • 5,1608 zł za funta brytyjskiego
  • 3,3908 zł za franka szwajcarskiego

„Co prawda nasz kraj ciągle leży w Europie (i są nikłe szanse na to, że kiedykolwiek to się zmieni), ale mamy własną walutę, która chroni nas przed zbytnimi perturbacjami gospodarczymi, które mają miejsce w strefie euro. Inwestorzy walutowi zdecydowanie to doceniają, przez co chętniej zaopatrują się w złotówki, niż dolary czy euro” – tłumaczą ekonomiści.

Z pewnością taka sytuacja nie będzie miała miejsca wiecznie, ale jak na razie z pewnością jest się z czego cieszyć. Pytanie tylko, jak długo.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

zobaczymy jak długo.przecież cały czas są przymiarki do wprowadzenia euro co na pewno wyszłoby nam na gorsze. dobrze, że się zabezpieczam z lokatami online w getinie więc mam trochę grosza jakby co.