bank pocztowy

Konto firmowe w Banku Pocztowym?

Prześwietlamy oferty

Szukając dobrego (czytaj: taniego) konta firmowego z pewnością praktycznie nikt nie zajrzy na pocztę, która nadal uważana jest za relikt poprzedniego systemu politycznego. Sęk w tym, że warto – ponieważ Pocztowe Konto Firmowe jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które „mają Bank Pocztowy pod nosem”, a do tego szukają praktycznie bezpłatnego konta dla swojej firmy.

Co klient dostaje w pakiecie?

  • 0 zł za otworzenie oraz prowadzenie konta firmowego
  • 0 zł za przelewy internetowe (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne oraz do ZUS i US)
  • 0 zł za zlecenia stałe (zlecone przez Internet)
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce i za granicą

Niewątpliwie to dużo lepsza oferta, niż ta na którą możemy liczyć w PKO BP czy mBanku. Nie brak jednak haczyków, ponieważ za użytkowanie karty debetowej do konta firmowego przyjdzie nam zapłacić 5 zł miesięcznie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że plastikiem tym wypłacimy pieniądze za darmo z dowolnego banku na terenie Polski i za granicą opłata nie jest już tak dotkliwa dla przedsiębiorcy. Warto uważać także na drukowanie mini-wyciągów w bankomatach BZ WBK, ponieważ zostanie za nie pobrana opłata – i to aż 5 zł za sztukę! Co do samej karty, to do Pocztowego Konta Firmowego wydawana jest płaska VISA Electron z możliwością płatności zbliżeniowych PayWave.

Nie ma co ukrywać, że powyższe konto firmowe prowadzone przez Bank Pocztowy wygląda całkiem kusząco. Ciekawostką jest to, że za jedynie 5 zł miesięcznie możemy z niego wypłacić pieniądze na dowolnej poczcie w Polsce. Może być to przydatne, kiedy nie mamy karty debetowej przy sobie, a potrzebujemy szybkiego dostępu do firmowych pieniędzy. Mamy możliwość korzystania także z sieci wpłatomatów Euronet (prowizja 0,7% wpłacanej kwoty, nie mniej niż 5 zł). Warto więc zajrzeć na pobliską pocztę szukając rachunku dla swojej firmy, ponieważ to właśnie tam może być paradoksalnie najtaniej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
10 lat temu

nie zawsze tanio znaczy dobrze, warto nadmienić, ze by wpłacić pieniądze na swoje konto w usytuowanej „pod nosem” placówce pocztowej należy samodzielnie wypełnić druk przelewu, a kasa jest księgowana/dostępna dopiero w dniu następnym po godzinie 11-tej, jak dla mnie w połączeniu z ciągłymi błędami krytycznymi przy obsłudze konta Pocztowy24 to owszem tanie, ale kompletne średniowiecze, pozdrawiam