Gdzie po pożyczkę w sierpniu?

Kredyty Wiadomości

Szukając najkorzystniejszego kredytu gotówkowego w sierpniu na kwotę 10 000 złotych warto dokładnie sprawdzić ofertę poszczególnych banków, ponieważ warunki na których oferują one finansowanie „klientowi z ulicy” są naprawdę bardzo różne.

Jeśli pieniądze chcemy pożyczyć na rok i nie mamy żadnych powiązań z danym bankiem (np. konta osobistego), to kwoty całkowite (kwota kredytu + oprocentowanie + wymagane ubezpieczenia) kształtują się następująco:

  1. Meritum Bank – 10 661,46 zł
  2. Bank Pocztowy – 11 020,00 zł
  3. Eurobank – 11 078,60 zł
  4. ING – 11 088,29 zł
  5. Kredyt Bank – 11 119,58 zł
  6. BNP Paribas – 11 146,36 zł
  7. BPH – 11 185,35 zł
  8. Deutsche Bank – 11 203,92 zł
  9. Raiffeisen Bank – 11 342,13 zł
  10. BGŻ – 11 358,78 zł

Jak widać różnice pomiędzy np. pierwszą, a ostatnią pozycją na liście są naprawdę spore. Pod uwagę bowiem powinniśmy brać nie tylko ratę miesięczną, ale także koszta dodatkowe – np. niektóre banki pobierają prowizję za udzielenie pożyczki lub każą dodatkowo ubezpieczyć zobowiązanie – co rzecz jasna podwyższa kwotę całkowitą do spłaty.

O ile wysokość rat w poszczególnych bankach nie ulega zbytnim zmianom, to stanowczo ulegają im warunki udzielania finansowania. Coraz liczniejsze instytucje finansowe na polskim rynku nie chcą udzielać kredytów (nawet na kilka tysięcy złotych) osobom, które nie mają umowy o pracę. W czasach kryzysu studenci, a także osoby bez stałego dochodu stają się zbędnym balastem dla banków. Wiele z nich mówi otwarcie, że osobie poniżej 21 czy 22 lat nie wydadzą karty kredytowej – i to nawet jeśli ma dochód roczny na kilka milionów złotych (bo np. jest artystą). Rynek usług finansowych w Polsce bardzo się zmienia. Szkoda tylko, że na gorsze.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
11 lat temu

Pożyczać jako pożyczać to ja nie chcę. Szukam raczej banku, który dami możliwość fajnego, internetowego oszczędzania.

Norbert
11 lat temu

Tylko gdzie te twoje pieniądze popłyną? Może będą ratować bank w Hiszpanii lub Portugalii u nas są głównie banki córki które teraz pompują kasę za granice by się ratować w kryzysie. Zastanów się gdzie wkładasz pieniądze.

kasia
11 lat temu

No nie wszystkie. Ja mam kasę w getinie, on nie jest żadną córkę. Hehhe dobre bo polskie…

tommy
11 lat temu
Reply to  kasia

Tak jak pisze Kasia, ostatni ranking przeciez wskazywal na nich

olo
olo
10 lat temu

Ja bralem w skoku chmielewskiego. Nie bylo zbyt duzo komplikacji z dostaniem kredytu, a sama pozyczka okazala sie dosc niedroga…