ING

Systematycznie Oszczędzające Konto w ING

Prześwietlamy oferty

W dobie kryzysu coraz więcej Polaków myśli o tym, że nadszedł czas, by zacząć oszczędzać. Przyjrzyjmy się więc dziś nieco bliżej Systematycznie Oszczędzającemu Kontu, oferowanemu przez jeden z największych banków w Polsce – a dokładnie ING.

Jak sama nazwa mówi – jest to rachunek, który służy klientowi do systematycznego oszczędzania środków na przysłowiową „czarną godzinę”. Minimalna wpłata miesięczna wynosi 150 złotych i musi być wniesiona do 10 dnia każdego miesiąca. Oczywiście jeśli tak się stanie, to bank nie ukarze nas w żaden sposób. Po prostu nie zostaną naliczone promocyjne odsetki. Prowadzenie tego typu konta nie wiąże się z żadnymi opłatami. Raz w miesiącu możemy z niego bezpłatnie wypłacić środki. Kolejna wypłata to już koszt 6 zł (jeśli posiadamy konto osobiste w ING) lub 10 zł (jeśli przelew środków ma być dokonany do innego banku). Jeśli chodzi o najważniejsze – czyli oprocentowanie – to Systematycznie Oszczędzające Konto pozwala na zysk na poziomie nawet 4% w skali roku. Oprocentowanie jest niestety zmienne – co sprawia, że oferta ta nie jest zbyt kusząca. Nie trudno znaleźć na polskim rynku dużo lepiej oprocentowanie konto oszczędnościowe (np. w Alior Banku), które pozwala na uzyskanie większych zysków bez dokonywania systematycznych wpłat. Systematycznie Oszczędzające Konto jest jednak na ten moment najlepiej oprocentowanym rachunkiem w ING dla przeciętnego Kowalskiego. To czy warto się na niego skusić zależy właściwie jedynie od tego, czy korzystamy już z usług ING. Jeśli tak – to w jednym banku możemy mieć od razu całkiem korzystne konto oszczędnościowe. Jeśli nie – to lepiej udać się po tego typu produkt do np. BGŻOptima, gdzie dostaniemy do końca roku oprocentowanie 5,80% w skali roku na nowe środki.

Podsumowując – Systematycznie Oszczędzające Konto w ING jest swoistym chwytem marketingowym na niezbyt obeznanego z oszczędzaniem klienta. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są na siłę związane z ING (bo np. mają w tym banku kredyt hipoteczny i muszą mieć tam konto osobiste), ale w innym przypadku nie trudno o dużo lepszą ofertę oszczędnościową na polskim rynku – zwłaszcza, jeśli zadeklarujemy stałe, comiesięcznie wpłaty.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pawel
10 lat temu

Swoje konto posiadam w Getin banku. Teraz nie oplaca sie cokolwiek placic za taki produkt. Tu jest bezplatnie, a przy tym mam takze oprocentowanie