GPW

Silne odbicie na GPW

Giełda Wiadomości

Piątek był niewątpliwie najlepszym dniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w tym tygodniu. Wszystkie główne indeksy poszły w górę – i to pomimo niezbyt udanego posiedzenia FED. Najwyraźniej polscy inwestorzy poczuli chęć do odreagowania kilkudniowych spadków na GPW, przez co rzucili się pod koniec tygodnia po zakup mocno przecenionych akcji największych firm w naszym kraju.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • WIG – wzrost o 1,21%
  • WIG20 – wzrost o 1,40%
  • mWIG40 – wzrost o 0,56%
  • sWIG80 – wzrost o 1,05%

„Mocne odbicie pod koniec tygodnia było do przewidzenia. Zaskoczeniem jest jednak to, że niezbyt owocna wypowiedź Bena Bernanke nie załamała rynków. FED kolejny raz jedynie zapewniał, że w razie niebezpieczeństwa utraty płynności finansowej przez USA wkroczy do akcji, ale jak na razie po prostu nie widzi takiej potrzeby. W jego imieniu Ben Bernanke ubolewał jedynie nad tym, że bezrobocie za oceanem stale utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie” – mówią analitycy.

Jaki będzie początek przyszłego tygodnia? Bardzo możliwe, że poniedziałek będzie dalszym ciągiem piątkowych wzrostów na GPW. Nasza giełda ma bowiem poważny dystans do odrobienia – choć jak to bywa podczas kryzysu możemy doświadczyć także kolejnego załamania na warszawskim parkiecie. Wszystko zależy tak naprawdę od danych makro, które zaleją inwestorów już za dwa dni.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lucek
10 lat temu

Za o wiele bezpieczniejsze uwazam lokaty. Siedze juz jakies pol roku na lokacie na start od Getin, nie martwie sie wiec o swoje oszczednosci