Alior Bank

Polacy zdecydowanie pokochali w tym roku Alior Bank

Konta Wiadomości

Z pewnością wiele osób zastanawia się, w którym banku zakładają konta Polacy. Pytanie dość trudne, ale rzecz jasna znamy na nie odpowiedź. Alior Bank pochwalił się bowiem ostatnio na swojej stronie internetowej, iż jest zdecydowanym liderem na polskim rynku kont osobistych. Do końca II kwartału tego roku założono w tym banku najwięcej kont dla osób prywatnych z wszystkich banków w Polsce. Nie trudno to zauważyć – rok do roku liczba kont osobistych prowadzonych przez Alior Bank praktycznie podwoiła się – z 511 000 do 997 600.

„Ciekawe w tym wszystkim jest to, że pomimo działania na rynku całkowicie darmowego Alior Sync (internetowego dziecka Aliora), Alior Bank nadal zyskuje nowych klientów. Z pewnością plusem dla nich są oddziały, w którym zawsze można „od ręki” o coś zapytać, czy np. wziąć kredyt” – mówią specjaliści.

Fenomen Alior Banku to niewątpliwie fakt tego, że jako pierwszy na rynku kilka lat temu wprowadził on wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie – i to w postaci dość niskiej opłaty za kartę, która wynosi w najbardziej optymistycznym wariancie (kiedy na konto osobiste wpływa np. wynagrodzenie) pięć złotych miesięcznie. Czy to dużo? Wielu klientów Aliora odpowiada, że nie. W końcu za posiadanie rachunku osobistego nie płacimy ani grosza, a przelewy międzybankowe także są za darmo. Mało kto chyba jednak wie o tym, że na dzień dzisiejszy jest to standard w większości banków w Polsce. Czyżby górę brało przywiązanie do danej marki?

„Niewątpliwie gdy np. widzimy w sklepie, że ktoś płaci kartą debetową Alior Banku to także sprawdzamy ofertę tego banku i chcemy posiadać w swoim portfelu taki sam plastik. Od tak – dla zasady, bo większość taki ma. Pytanie tylko czy wejście na rynek nowej odsłony mBanku, a także rozwój Alior Sync nie pokrzyżuje szyków „dużemu” Aliorowi, którego prezes nie ukrywa, że zamierza wciąż walczyć o nowych klientów” –  kwitują eksperci.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments