Kredyt Bank

Lokaty walutowe w Kredyt Banku

Prześwietlamy oferty

Stale wielu Polaków pracując zagranicą wysyła rodzinie lub przywozi osobiste spore sumy pieniędzy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zarabiają w euro lub dolarach amerykańskich, to warto zainteresować się ofertą lokat walutowych oferowanych przez Kredyt Bank. Weźmy je dziś nieco dokładniej pod lupę!

Tego typu lokatę można założyć w:

  • EUR
  • USD

Trochę szkoda, że nie ma tej puli choćby nawet funta brytyjskiego, który jest walutą zarobkową tysięcy (o ile nie milionów) Polaków na obczyźnie, bo z pewnością produkt ten zyskałby znacznie na popularności. Lokatę walutową w Kredyt Banku można założyć na:

  • 3 miesiące
  • 6 miesięcy
  • 12 miesięcy

Bez wątpienia każdy znajdzie więc coś dla siebie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że im dłuższy okres trwania lokaty, tym wyższe oprocentowanie. Dokładnie tyle możemy zarobić deponując euro lub dolary amerykańskie w Kredyt Banku:

  • lokata kwartalna – 0,60% w skali roku w USD / 1,00% w skali roku w EUR
  • lokata półroczna – 0,80% w skali roku w USD / 1,40% w skali roku w EUR
  • lokata roczna – 1,00% w skali roku w USD / 1,70% w skali roku w EUR

Na pierwszy rzut oka widać, że „eurodolary” w Kredyt Banku są dużo bardziej cenione, niż amerykańska waluta – która nie dość, że jest mniej warta po wymianie na złotówki, to do tego w jej przypadku bank oferuje sporo niższe oprocentowanie na lokacie walutowej. Warto jednak mieć na uwadze, że jak na tak niszowy produkt na polskim rynku oprocentowanie wcale nie jest takie złe – zwłaszcza, że Kredyt Bank nie wymaga zakładania konta osobistego w przypadku zakładania lokaty terminowej. Jest to ogromna zaleta dla osób, które są przywiązane do swojego banku – np. z powodu taniego i funkcjonalnego konta walutowego, na które trafiają środki z zagranicy.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ARIEL
11 lat temu

Nie wiem jak walutowe, ale calkiem sluszne oprocentowanie ma lokata na start od Getin. Dobrze jest w tym trudnym momencie inwestowac pewnie i bezpiecznie