Getin Bank

12% na lokacie w Getin Banku?

Lokaty Wiadomości

Choć wydaje się to praktycznie niemożliwe, to Getin Bank oferuje nawet 12% na lokacie trzymiesięcznej. Oferta ma jednak kilka haczyków. Jakich dokładnie?

Od kilku dni osoby ze sporymi wpływami na konto w Getinie mówią o tym, że bank dzwoni do nich w sprawie zawarcia bardzo korzystnej lokaty bankowej. Mowa o depozycie na trzy miesiące, z oprocentowaniem na 12% w skali roku. Problem w tym, że kwota lokaty nie może być większa, niż 20 000 złotych. To stosunkowo niewiele, ale niewątpliwie oprocentowanie robi wrażenie.

„Nie ma w tym raczej nic bardziej podejrzanego. Po prostu Getin Bank od dawna słynął z tego, że za wszelką cenę „zasysał” pieniądze z rynku. Obecnie najwyraźniej targetem stały się osoby dobrze zarabiające – a właściwie te, które przepuszczają przez swoje konto osobiste w Getinie minimum kilka tysięcy złotych miesięcznie” – mówią specjaliści.

To, że na stronach banku nie ma dosłownie nic na temat tak korzystnej lokaty to nic dziwnego. Po prostu jest to oferta skierowana do konkretnej grupy klientów. Co ciekawe – propozycję wysoko oprocentowanej lokaty bankowej otrzymują także osoby, które nie miały nigdy konta osobistego w Getin Banku. W takim przypadku muszą one jednak założyć taki rachunek (może być on prowadzony albo w Getin Banku, albo całkowicie darmowym Getin Online) i utrzymywać go jako aktywny przez najbliższe dwa lata. Bank wymaga także, aby nowo założone konto wpływało minimum 750 złotych miesięcznie, a karta debetowa była do niego aktywnie używana. Nieoficjalnie wiadomo, że trzeba wydać nią minimum 400 złotych miesięcznie. Tak czy inaczej zdecydowanie warto, bo lokata na 12% w skali roku oferowana przez bank to w Polsce prawdziwy rarytas. Szkoda tylko, że jedynie dla wybranych.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
romek
11 lat temu

Wyglada to rozsadnie, jezeli tak bedzie to lokaty znow stana sie jedne z najbardziej oplacalnymi i bezpiecznymi produktami na rynku

Michał
11 lat temu

Założenie konta i karta to nic strasznego każdy z nas takie produkty ma do tego te 12% to naprawdę dobra kwota nawet jeśli jest ograniczenie do 20 tys.

cccc
11 lat temu

zaden rarytas
konto na dwa lata jak zerwiesz placisz im KARE odsetki (oddajesz różnicę między 12% a standardową lokatą która oprocentowan jest w okolicach 3%)

Monika
11 lat temu

ludzie tylko nie GETIN BANK
to sa oszuści poczytajcie
http://www.wrobieni w getin bank

kasia
10 lat temu

Ja jakoś się nie zastanawiałam nad lokatami ale jak czytam takie informacje, to coraz bardizej dociera do mnei, zę może to i jest sensowna opcja oszczędzania.

olek
10 lat temu

bezpieczenstwo i dostepnosc… Raczje nie szukamy ryzka wiec celujemy w takie produkty. Wazne aby zrobic rozeznanie gdzie w danym momencie sie oplaca. ja wybralem skok chmielewskiego

Rentgen Finansowy
10 lat temu

Ta oferta nieco się ostatnio zmieniła, jeśli chcecie zobaczyć, jak ona teraz wygląda, jakie są jej wady i zalety, czy warto z niej skorzystać, to zajrzyjcie tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=boPMmDVirBA
znajdziecie tu prześwietlenie tej oferty;)

Klient
Klient
10 lat temu

Oferta ma obecnie oprocentowanie 9%, wszystko fajnie pod warunkiem, że ktoś za cenę trzech miesięcy dobrze oprocentowanej lokaty zobowiązuje się mieć w tym banku aktywny ROR przez 30 miesięcy a aktywne konto znaczy wpłaca co miesiąc 1 tys. i dokonuje obrotu kartą na 400 zł. Warto?