wall street

Słaba sesja na Wall Street

Giełda Wiadomości

Po wolnym od pracy poniedziałku na Wall Street mieliśmy wczoraj do czynienia z niezbyt udaną wtorkową sesją. Większość indeksów była na minusie, ponieważ inwestorzy za oceanem przejęli się słabnącą gospodarką USA i bezczynnością amerykańskiej rezerwy federalnej, która może być zgubna nawet dla całego globu.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • S&P500 – spadek o 0,12%
  • Dow Jones Industrial – spadek o 0,42%
  • NASDAQ Composite – wzrost o 0,26%

o prawie 40% poszły w górę akcje koncernu farmaceutycznego Medicis Pharmaceuticals, po informacji o planowanym przejęciu spółki przez Valeant Pharmaceuticals. Na plusie był także Goldman Sachs oraz Morgan Stanley. Dużo słabiej radził sobie wczoraj Facebook czy Caterpillar – jeden z największych producentów maszyn budowlanych na świecie.

„Miejmy nadzieję, że dzisiejsze – czyli środowe notowania – będą dużo bardziej owocne, od tych poprzednich. NYSE ciągle potrzebuje wzrostów, które pomogłyby pośrednio także pogrążonej w problemach Europie. Bez dobrych danych makro nie mamy jednak co liczyć na to, że inwestorzy za oceanem z dnia na dzień rzucą się po zakup akcji” – podkreślają analitycy.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments