Deutsche Bank

MasterCard Silver w Deutsche Banku

Prześwietlamy oferty

Stale wiele osób interesuje się tanią ofertą kont w Deutsche Banku, przez co warto przyjrzeć się także nieco bliżej karcie kredytowej MasterCard Silver. Jest to standardowy plastik kredytowy DB w Polsce. Czy warto go posiadać w swoim portfelu?

Karta z pewnością przypadnie klientom, którzy panicznie boją się płatności bezstykowych PayPass – a raczej ewentualnej kradzieży środków z karty za pośrednictwem technologii zbliżeniowej. Opłata za wydanie karty to 60 złotych, ale wystarczy dokonać jedną transakcję w ciągu miesiąca od otrzymania plastiku, aby zostać zwolnionym z tej opłaty. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku karty dodatkowej, która standardowo kosztuje 30 złotych za wydanie. Następnie po roku pobierana jest identyczna opłata, chyba że klient wykona kartą transakcję na kwotę minimum 12 000 złotych. Nie jest to zbyt dużo – nawet jak na przeciętnego Kowalskiego. Na spłatę zadłużenia klient ma aż 56 dni – co jest jednym z lepszych wyników na polskim rynku. Po tym czasie zadłużenie oprocentowanie jest 21,50% w skali roku. Istnieje możliwość rozłożenia transakcji powyżej 300 złotych na dogodne raty (od 6 do 24 miesięcy) z oprocentowaniem nominalnym 14,90% w skali roku. Co jest słabą stroną karty MasterCard Silver w Deutsche Banku? Z pewnością to, że wnioskowanie o nią przebiega wyłącznie w oddziale banku (można co najwyżej złożyć wniosek telefonicznie, ale dokumenty i tak trzeba podpisać w placówce). Dodatkowo barierą dla wielu osób może być to, że plastik ten dostępny jest jedynie dla osób zarabiających minimum 2 000 złotych miesięcznie netto. Limit to od 2 000 złotych do 20 000 złotych – zależnie od zdolności kredytowej klienta. Zadłużenie można na bieżąco podglądać w systemie transakcyjnym DB easyNET, a wyciąg papierowy dostajemy za darmo w standardzie.

Przyglądając się flagowej karcie kredytowej Deutsche Banku nie trudno ulec wrażeniu, że nic w niej szczególnego. Nie trudno znaleźć zarówno dużo lepsze, jak i gorsze produkty na polskim rynku. Jest to więc jedynie plastik dla osób, które od czasu do czasu chcą kupić coś na kredyt, a dodatkowo posiadają już konto bankowe w DB i nie chcą rozdzielać swoich finansów na kilka banków.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments