senior

Czy senior może liczyć na specjalne oferty bankowe?

Banki Konta

Idealnym klientem dla każdego banku jest osoba młoda, ale dobrze zarabiająca, o stabilnym zatrudnieniu lub prowadząca własną, dobrze prosperującą firmę. Taki klient może korzystać w jednym banku z kilku produktów finansowych łącznie, generując przychód dla instytucji bankowej. Należy jednak powiedzieć, że niektóre banki dostrzegają zalety specjalnego traktowania seniorów. Za takiego klienta uważane są osoby dojrzałe, już po 50-tce, które mają okazję korzystać niekiedy ze specjalnie dla nich przygotowanych ofert.

Kim jest senior?

Dla banków senior nie koniecznie jest osobą na emeryturze. Jest to określenie umowne i potoczne, bowiem wszystkie osoby w wieku powyżej 50 roku życia są już w wielu przypadkach określane przez bankowców mianem seniorów. Mają oni dostęp zarówno do standardowej oferty, ale i produktów finansowych, które w dużej mierze są im dedykowane i niosą za sobą pewne profity.

Co dla seniora?

Banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom starszych klientów, którym już niedaleko do emerytury. Znajdują się one w tzw. sile wieku i nadal mogą „zarabiać” dla banku. Nic więc dziwnego w tym, że same banki chcą przyciągnąć ich uwagę specjalną ofertą, w której znajdują się następujące punkty:
• Dostęp do bezpłatnych bankomatów w Polsce,
• Rabaty za korzystanie z karty płatniczej np. w aptekach, sklepach czy na stacjach benzynowych,
• Dodatkowe ubezpieczenia,
• Wysoko oprocentowane rachunki oszczędnościowe.

Za niewielką opłatą miesięczną za konto, klient – senior może liczyć na objęcie go przez bank darmowym ubezpieczeniem assistance i ubezpieczeniem medycznym. Jest to o tyle istotne, że w wieku 50+ wizyty lekarskie są coraz częstsze, a więc indywidualny pakiet medyczny jak najbardziej będzie przydatny dla seniora.

Konkretne oferty

Które banki specjalnie traktują seniorów? Osoby po 50-tce mogą liczyć na indywidualne oferty produktów finansowych, z dodatkowymi korzyściami, w takich bankach jak:
• Bank Pocztowy,
• PKO Bank Polski,
• Bank Zachodni WBK,
• Deutsche Bank PBC,
• Getin Bank,
• Bank BGŻ.

Bank Pocztowy ma dla klientów określanych jako seniorzy ofertę na Konto Nestor, prowadzone bezpłatnie, pozwalające na wypłatę gotówki na poczcie albo na zlecenie wypłaty środków finansowych z konta, które zostaną przyniesione klientowi do domu przez listonosza. Konto Nestor adresowane jest do rencistów i emerytów.

PKO BP proponuje Konto Pogodne dla seniorów, w wieku powyżej 60 lat. Rachunek kosztuje nieco ponad 10 zł miesięcznie, ale klient otrzymuje w zamian bezpłatny pakiet pomocy domowej i medycznej, program rabatowy w aptekach Dbam o Zdrowie, jak i dostęp do wszystkich bankomatów w kraju bez prowizji.

W Banku Zachodnim WBK klienci mający więcej niż 50 lat, mają możliwość otwarcia Konta Aktywni 50+, przy którym bank rezygnuje z opłat za prowadzenie, jeśli klient zapewni wpływy na poziomie 1 tys. zł miesięcznie. Dodatkową korzyścią przy tym produkcie finansowym jest bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe ubezpieczenie medyczne – medical assistance z 24h pomocą w nagłych przypadkach oraz zniżki u partnerów w ponad 200 sklepach www. W ramach prowadzonej promocji, wraz z otwarciem Konta Aktywni 50+ każdy klient dostaje gratis od banku kijki do Nordic Walking. Sport ten staje się coraz bardziej popularny także i w Polsce.

Z kolei, Deutsche Bank PBC posiada dla seniorów rachunek dbKoneser, kosztujący 3 zł miesięcznie, który pozwala na korzystanie bezpłatnie ze wszystkich bankomatów w kraju, ma pakiet ubezpieczeń assistance – medyczny i domowy, a także daje seniorom wyższe oprocentowanie ich ROR-u.

Getin Bank seniorom proponuje Konto Słoneczne, ze specjalną kartą debetową pozwalającą na zwrot 5% wartości opłaconych kartą zakupów w aptekach. Maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie. Bank BGŻ ma również ofertę dla seniorów – Plan Senior, dla osób powyżej 60 roku życia. Rachunek pozwala odzyskać 1% za transakcje dokonane kartą w aptekach i sklepach z żywnością. Maksymalnie będzie to 500 zł rocznie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments