Farma

Jesteś rolnikiem? Sprawdź który bank ma dla ciebie najlepszą ofertę

Banki Karty Konta Kredyty Ubezpieczenia

W Polsce mamy około 1,6 mln gospodarstw rolnych, różnej wielkości. Większość z nich to małe, rodzinne gospodarstwa, których powierzchnia nie przekracza 5 hektarów. Jeszcze osiem lat temu było ich zdecydowanie więcej, ale w wyniku połączenia ziemi powstały po prostu większe gospodarstwa. Rolnicy są ważną grupą klientów dla banków. Zarówno banki spółdzielcze, jak i uniwersalne, mają przygotowaną dla nich ofertę.

Jakie profity?

Banki kuszą rolników interesującymi ofertami, wśród których znajdą się:

    Preferencyjne kredyty z dopłatami do odsetek,

  • Konta,
  • Karty kredytowe,
  • Lokaty,
  • Fundusze inwestycyjne,
  • Ubezpieczenia.

Trzeba więc powiedzieć, że oferta dla rolników jest bardzo szeroka. Przede wszystkim ciekawe propozycje dla tej grupy klientów posiadają jednak banki spółdzielcze.

Czy rolnicy potrzebują produktów finansowych?

Jeszcze 10-15 lat temu przeciętny rolnik nie korzystał w swojej działalności z produktów bankowych. Dziś wszystko się zmieniło. Jeśli chce się rozwijać, powiększać i modernizować swoje gospodarstwo, potrzebuje nowoczesnych produktów finansowych. Między innymi rachunku bankowego, czy kredytu dla rolników, który będzie mógł przeznaczyć na bieżącą działalność i na inwestycje. Innym produktem, z którego dziś chętnie korzystają rolnicy, są ubezpieczenia. Kolejne klęski żywiołowe nauczyły ich, że na tym produkcie finansowym po prostu nie można oszczędzać.

Gdzie szukać oferty?

Konta, karty kredytowe, czy ubezpieczenia, rolnicy najczęściej wykupują w bankach spółdzielczych. Funkcjonują one w małych miejscowościach i rolnicy mają do nich blisko. Z kolei, w poszukiwaniu kredytu na inwestycję rolnik powinien zwrócić się jednak do banku uniwersalnego, w którym znajdzie lepszą ofertę, niż w banku spółdzielczym.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments