VW Bank

Konto firmowe w VW Banku

Prześwietlamy oferty

Szukając konta dla swojej firmy wiele osób poleca ofertę Volkswagen Banku. Dlatego też przyjrzyjmy się dziś nieco bliżej rachunkowi Plus Konto Biznes.

Jak zwykle warto zacząć od tego, że prowadzenie konta dostajemy za 0 złotych. Dodatkowo w pakiecie otrzymujemy bezpłatne przelewy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne – w tym także do ZUS i US. Warto wspomnieć także o tym, że bank nie pobiera żadnych opłat za wykonywanie zleceń stałych z rachunku Plus Konto Biznes. Mankamentem dla osób nieposiadających konta osobistego w VW Banku jest jednak to, że transakcji online autoryzowane są tokenem sprzętowym, który niestety kosztuje aż 36 złotych. Faktyczny koszt przelewu nie jest więc aż tak bardzo niski – zwłaszcza jeśli dany przedsiębiorca robi ich raptem kilka miesięcznie. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że wydanie karty debetowej do rachunku firmowego to koszt 50 złotych. W standardzie jest to VISA Electron, którą niestety nie zawsze można zapłacić na odległość (np. Internet). Po roku przyjdzie nam zapłacić tyle samo – więc naprawdę sporo, bo tyle kosztują najtańsze karty kredytowe dedykowane zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Warto mieć na uwadze, że posiadanie karty debetowej do Plus Konta Biznes nie upoważnia nas niestety do bezpłatnych wypłat z bankomatów. Plastikiem można co najwyżej zapłacić za darmo w sklepie – co wcale nie jest żadną łaską ze strony VW Banku. Za podjęcie gotówki z bankomatu w kraju pobierane jest 5 złotych, a za granicą 10 złotych. To naprawdę dużo dla osób, które aktywnie korzystają z debetówki do firmowego konta.

Jak widać – nie wszystko złoto co się świeci. Choć na pierwszy rzut oka konta firmowe w VW Banku kusi bezpłatnym prowadzeniem i bezpłatnymi przelewami zewnętrznymi, to jednak przy głębszym poznaniu jest dużo droższym kontem, niż nawet produkty z oferty Pekao SA czy PKO BP – nie wspominając o np. mBanku, który nawet za przelew wewnętrzny pobiera 1 zł. Warto więc dużo lepiej poszukać, bo o coś tańszego naprawdę nie trudno – zwłaszcza jeśli mamy zamiar wiele korzystać z karty debetowej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments