Bank Millenium

Właściciel Banku Millenium zapowiedział zwolnienia

Banki Wiadomości

Sytuacja na rynku pracy jest bardzo ciężko – nie ma co ukrywać – zarówno na świecie, jak i w całej Europie. Już w najbliższym czasie będą mogli o tym przekonać się na własnej skórze pracownicy jednego z właścicieli banków. Portugalski Banco Comercial Portugues – właściciel ma także bank Millenium – zamierza zwolnić do końca przyszłego roku blisko 600 pracowników, a wszystko przez redukcję personelu, na której zamierza zaoszczędzić blisko 100 mln euro rocznie.

Z decyzji powinni natomiast cieszyć się polskie grupy oddziału, gdyż jak potwierdził rzecznik, nie będą one brały udziału w cięciach ze strony BCP. Erik Burns stwierdził, że planowane zwolnienia będą dotyczyć tylko portugalskich oddziałów banku BCP i oświadczył, że w żadnym wypadku plany zwolnień nie dotkną Polskich oddziałów. O planowanych zwolnieniach poinformował lizboński dziennik Jomal de Negocios, powołując się na źródło ze strony banku – źródło anonimowe. Bank będzie starał się namówić najstarsze wiekiem osoby – około 6 procent wszystkich pracowników – do przejścia na przedwczesne emerytury. Główny związek z zwolnieniami ma obecna sytuacja banku, gdyż w pierwszym półroczu bieżącego roku odnotował stratę w wysokości 544,3 mln euro. Jak na razie zwolnionych zostało 166 osób.

Warto przypomnieć, że portugalska firma BCP posiada aż 65,5 procent udziałów w polskim Banku Millenium, który powstał w 1989 roku – aktualna nazwa banku występuje od 2003 roku. Żadne dotychczasowe informacje nie określają redukcji wśród polskich oddziałów, jednak nie można niczego wykluczyć w najbliższej przyszłości – jak wiemy sytuacja rynków jest niepewna i niestabilna, a wszystko zależy od ogólnej poprawy na rynku europejskim.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments