mBank

Gwarancja Najniższej Ceny w ubezpieczeniach mBanku

Świadomy klient

mBank od kilku sezonów kusi najniższymi cenami ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC. Wykorzystuje przy tym absurdalne reklamy – ostatnio z drwalami, a teraz z „prawdziwym kosmitą”. Pomijając humor w reklamach mBanku, to oferuje on klientom chcącym wykupić w nim ubezpieczenia OC i AC „gwarancję najniższej ceny”. Jak ona funkcjonuje i czy rzeczywiście najlepszą okazją rynkową jest dziś wykupienie ubezpieczeń komunikacyjnych w mBanku? Sprawdźmy to.

Zasady promocji „Gwarancja Najniższej Ceny” w mBanku

mBank znany jest z tego, że oferuje swoim klientom najniższe możliwe ceny usług i mocno promuje swoją działalność we wszelkiego rodzaju mediach, przede wszystkim w telewizji i w Internecie. W tym sezonie jest podobnie. Gwarancja Najniższej Ceny w mBanku dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych. Nie ma przy tym znaczenia, czy klient wykupi ubezpieczenie komunikacyjne OC czy też pakiet OC+AC. Pamiętajmy, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy rejestrowanych w kraju pojazdów mechanicznych. Zwykle, ubezpieczenia OC mają taki sam zakres u wszystkich ubezpieczycieli. Zmienia się tylko cena składki, jaką uiszcza kierowca za ubezpieczenie OC swojego samochodu.

Na czym polega Gwarancja Najniższej Ceny przy ubezpieczeniach komunikacyjnych OC i AC w mBanku? Otóż, mBank gwarantuje, że jeśli po wykupieniu w jego markecie ubezpieczeniowym polisy komunikacyjnej, klient znajdzie na rynku korzystniejszą ofertę i złoży jej dokumentację w mBanku, to bank zwróci mu nadpłatę, którą dokonał. Nie jest to innowacyjna oferta rynkowa, ponieważ podobne chwyty marketingowe stosują i inne banki, czego najlepszym przykładem jest Alior Bank, który taką kampanią objął kredyty gotówkowe.

Wady promocji

Na pierwszy rzut oka Gwarancja Najniższej Ceny w mBanku jest korzystna dla klienta, ale ma pewne wady. Wśród nich wymienia się:
• Konieczność przeszukania całego rynku i przejrzenia wszystkich ofert na ubezpieczenia OC w celu znalezienia tańszej od mBanku, co pochłania dużo czasu,
• Potrzebę znalezienia oferty o dokładnie takich samych parametrach – mBank zastrzega, że zwróci różnicę w cenie, jeśli klient przedstawi porównywalną ofertę ubezpieczeniową.

Możliwość porównywania ze sobą ofert bankowych i Towarzystw Ubezpieczeniowych jest utrudniana przez te instytucje, które zwykle wiążą ofertę z innymi produktami oferowanymi w ramach swojego asortymentu. mBank daje gwarancję najniższej ceny, ale w praktyce, niewielu klientów będzie miało szansę z niej skorzystać. Trudno bowiem znaleźć na rynku ubezpieczeniowym dwie identyczne polisy.

Regulamin promocji mBanku

Aby klient wykupujący polisę OC lub OC i AC, mógł skorzystać z promowanej oferty mBanku „Gwarancja Najniższej Ceny”, musi spełnić wymogi regulaminowe. Wskazują one, że klient:
• nie może mieć żadnych zaległości finansowych wobec BRE Ubezpieczenia i wobec mBanku,
• nie może przedłużać ubezpieczenia,
• musi przedstawić alternatywną, tańszą ofertę ubezpieczenia w ciągu 14 dni kalendarzowych, inaczej nie uzyska zwrotu nadpłaty.

W regulaminie promocji mBanku znalazł się jeszcze jeden, ważny zapis. Mianowicie, mBank zastrzega, że do wyliczenia podlegającej zwrotowi dla klienta różnicy nie wlicza się zniżek marketingowych, zniżek uzyskanych z tytułu nabycia innych produktów niż ubezpieczenie komunikacyjne. Sprawia to, że klienci będą mieli ogromne problemy z uzyskaniem zwrotu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments