Inteligo

Konto firmowe w Inteligo – czy jeszcze warto?

Prześwietlamy oferty

Choć banki internetowe straciły ostatnimi czasy znacznie na wartości, to i tak warto sprawdzić czy oferta konta firmowego w Inteligo jest nadal kusząca.0

Przyglądając się tabeli opłat i prowizji rzuca się od razu w oczy, że otwarcie i prowadzenie konta kosztuje 0 zł. To wcale nie takie oczywiste, jak w przypadku rachunków osobistych, ponieważ konta firmowe są bardzo często dodatkowo płatne. Dodatkowo Inteligo oferuje przedsiębiorcy darmowe przelewy na rachunki w Inteligo (a właściwie w ramach całego banku PKO BP), a także do ZUS i US. Przelewy zewnętrzne to już koszt 1 zł za sztukę. To pewien haczyk, ponieważ jeśli ktoś dokonuje takich płatności kilkadziesiąt miesięcznie, to może narazić się na poważne koszta. Warto jednak podkreślić, że oferta Inteligo nie odstaje pod tym względem od np. mBanku. Można by wręcz powiedzieć, że jest dużo lepsza (czytaj: tańsza). Do darmowe konta Inteligo wydaje bowiem przedsiębiorcy bezpłatną kartę debetową VISA lub MasterCard (do wyboru). Ten drugi plastik posiada możliwość płatności zbliżeniowych PayPass – co z pewnością ucieszy osoby lubiącego tego typu nowinki technologiczne. Za kartę debetową do konta firmowego w Inteligo nie zapłacimy ani grosza, jeśli tylko wykonamy nią transakcje na min. 100 złotych miesięcznie. Trzeba zgodnie przyznać, że to niezbyt wygórowany warunek, ponieważ konkurencyjny mBank oferuje taki sam plastik za 3,50 zł miesięcznie. Dodatkowym wabiem na klienta jest fakt, że przedsiębiorca może bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów PKO BP, eService czy BZ WBK. To naprawdę duża sieć maszyn, która zaspokoi nawet wybrednych (bankomaty PKO BP są bardzo często nawet na wsiach).

Podsumowując – czy konto firmowe w Inteligo nie straciło w ostatnich latach na blasku? W porównaniu do płatnych ofert rachunków dla małych i średnich przedsiębiorstw w PKO BP, Pekao SA czy BZ WBK – zdecydowanie nie. Oferta ta jest nawet dużo lepsza od tej, jaką oferuje przedsiębiorcom konkurencyjny mBank. Przy aktywnym użytkowaniu karty debetowej płacimy tak naprawdę jedynie za przelewy zewnętrzne. Jeśli więc wykonujemy ich niewiele (kilka miesięcznie), a do tego mamy już konto osobiste w Inteligo, to raczej nie ma się nad czym zastanawiać, ponieważ tak naprawdę jedynie w „klonie Leszka Czarneckiego” – czyli Idea Banku – dostaniemy lepsze warunki.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
jola
9 lat temu

sprawdzałam te oferty, ale i tak najlepiej wychodzi konto firmowe w idea bank i pewnie tam w końcu założę. poza tym ten debet do 20 tys zł bez prowizji za przyznanie go też jest kuszący.