PLN

Złoty mocno się umacnia

Waluty Wiadomości

Koniec tygodnia okazał się zbawienny dla tych, którzy znerwicowani dzień w dzień obserwują kursy głównych walut zagranicznych w polskich bankach oraz kantorach. Wszystko przez to, że inwestorzy rynku Forex masowo zaczęli sprzedawać dolara amerykańskiego i dolara, a jednocześnie kupowali waluty peryferyjne – takie jak np. polski złoty.

Obecnie za główne waluty obce trzeba zapłacić:

  • 4,1138 zł za euro
  • 3,1780 zł za dolara amerykańskiego
  • 5,1571 zł za funta brytyjskiego
  • 3,4008 zł za franka szwajcarskiego

„Tak mocnego umocnienia polskiej waluty nie mieliśmy od dawna. Paradoksalnie sprzyja nam fakt, że Hiszpanie i Włosi organizują masowe strajki i sprzeciwiają się planom oszczędnościowym. Dodatkowo spada sprzedaż towarów za Odrą i brakuje pracy za oceanem. Nic więc dziwnego, że inwestorzy walutowi doceniają „elitarny charakter” polskiej gospodarki – która choć nie idealna, to dzięki Bogu nie ma euro” – mówią ekonomiści.

Powinniśmy jednak mieć na uwadze fakt, że obecna sytuacja nie będzie trwała bez końca. Nie da się bowiem ciągle opierać całemu złu, które czyha na nas tuż za zachodnią granicą. Prędzej czy później kryzys grasujący po krajach Eurolandu zacznie coraz bardziej dawać się we znaki także Polakom. Pytanie tylko, jak mocno.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments