Emerytom żyje się coraz gorzej

Emerytura

Nie ma co ukrywać, że polskim emerytom z roku na rok żyje się coraz gorzej. Wszystko przez galopującą inflację, która stale winduje ceny praktycznie wszystkich towarów i usług w naszym kraju.

Tak wysokiego poziomu ubóstwa wśród osób na emeryturze nie było w kraju nad Wisłą od lat. Niestety prognozuje się, że to zjawisko będzie postępować, ponieważ kryzys wymusza na nas wszystkich diametralne oszczędności” – mówią eksperci.

Droga żywność i leki sprawiają, że Polska zdecydowanie nie jest przyjaznym miejscem do życia dla prawie wszystkich emerytów. Wielu z nich pobiera świadczenia, które oscylują w granicach tysiąca złotych miesięcznie. Trzeba powiedzieć uczciwie, że za takie pieniądze nie da się godnie żyć w naszym kraju – zwłaszcza w dużym mieście, takim jak Kraków czy Warszawa.

„Wysokie koszty życia sprawiają, że emeryci nie wykupują leków lub oszczędzają na jedzeniu. Do „mody” powracają ogródki działkowe, dzięki którym można zaoszczędzić znacznie na sporządzanych posiłkach. Mamy bowiem praktycznie darmowe warzywa i owoce. Pytanie tylko, czy na taką starość zasłużyli nasi rodzice czy dziadkowie?” – pytają specjaliści.

Odpowiedź jest jasna chyba dla każdego, jednak przynajmniej jak na razie mało kto dostrzega problem milionów emerytów, którzy dosłownie wegetują w naszym kraju. Być może potrzeba serii protestów, by rząd nareszcie spojrzał na najstarszych i najmniej zarabiających łaskawszym okiem, a także zabrał się wreszcie za walkę z bezrobociem i coraz powszechniejszym ubóstwem, które dotyka Polaków w ich własnym kraju.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments