Polbank

Ale! Konto w Polbanku dla nastolatka

Prześwietlamy oferty

Z roku na rok coraz więcej osób myśli poważnie o założeniu własnego konta swojemu dziecku, dlatego przyjrzyjmy się dziś nieco bliżej rachunkowi Ale! Konto oferowanemu osobom od 13 do 18 roku życia przez Polbank.

Jak to bywa w przypadku większości rachunków na polskim rynku – otwarcie konta jest całkowicie darmowe. Warto jednak zagłębić się co nieco w tabelę opłat i prowizji Polbanku, ponieważ jeśli saldo Ale! Konta nie wyniesie w danym miesiącu minimum 100 złotych, to bank pobierze od nastolatka 2 złote za prowadzenie konta. Ciekawostką jest także to, że Polbank pobiera 4 złote miesięcznie za kartę debetową do Ale! Konta, co może być bardzo uciążliwe, jeśli nasze dziecko nie otrzymuje stałego kieszonkowego. Jest jednak pewna rada na to – wystarczy wykonać plastikiem do konta minimum trzy transakcje bezgotówkowe miesięcznie, a opłata za kartę nie będzie naliczona. Oprócz wymienionych wad powyższy rachunek dla młodzieży oferuje także:

  • 0 zł za wypłaty z bankomatów Polbanku oraz Euronet
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • oprocentowanie rachunku bieżącego na 4% rocznie (do kwoty 1 000 złotych włącznie)

Niewątpliwie ten ostatni punkt jest najbardziej interesujący, ponieważ przy sporym kieszonkowym pozwala na choć częściowe odrobienie opłat za kartę do Ale! Konta. Pod tym względem jest to unikalny rachunek dla młodzieży na polskim rynku, jednak w ogólnym rozrachunku jest on dużo mniej korzystny, niż np. całkowicie darmowe izzykonto w mBanku z bezpłatną kartą debetową (bez żadnych warunków dla osób do 18 roku życia).

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments