Ropa

„Czarne złoto” nadal pod kreską

Surowce Wiadomości

Po poniedziałkowych spadkach nadszedł moment na dalsze kontynuowanie trendu spadkowego. Wtorek okazał się być niefortunny dla inwestorów surowcowych – a wszystko przez niepokój wywołany tym, że hiszpański sektor bankowy potrzebuje kolejnych miliardów pomocy ze strony UE.

Obecnie za ropę naftową trzeba zapłacić:

  • w Londynie 112,10 USD za baryłkę, to spadek o 0,09 USD
  • w Nowym Jorku 92,34 USD za baryłkę, to spadek o 0,14 USD

„Co prawda wtorkowa korekta na rynku „czarnego złota” nie jest zbyt duża, ale i tak wielu inwestorów musi dziś zmierzyć się ze sporymi stratami. Ręce zacierają chyba tylko kierowcy, ponieważ spadek cen ropy drugi dzień z rzędu z pewnością będzie zbawienny dla wszystkich tych, którzy muszą na co dzień zaopatrywać się na stacjach benzynowych” – mówią eksperci.

Dzisiejsze notowania stanęły pod znakiem lekkiej korekty, ponieważ hiszpański sektor bankowy znów potrzebuje gigantycznego zastrzyku finansowego, który może sięgać nawet 60 mld euro. Dodatkowo wiele mówi się o tym, że państwa południowej Europy chcą zorganizować gigantyczny strajk, które może sparaliżować praktycznie cały świat. Nic więc dziwnego, że inwestorzy od samego rana pozbywają się kontraktów surowcowych.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments