PLN

Rajd złotego się kończy

Waluty Wiadomości

Po dwóch dniach wzrostu wartości złotego znów mamy do czynienia ze zwiększającą się drożyzną w polskich bankach i kantorach. Niestety hiszpańskie banki pociągnęły za sobą wyceny polskiej waluty. Pytanie tylko, czy na długo.

Obecnie za główne waluty obce trzeba zapłacić:

  • 4,1115 zł za euro
  • 3,1833 zł za dolara amerykańskiego
  • 5,1436 zł za funta brytyjskiego
  • 3,3982 zł za franka szwajcarskiego

„Informacja o tym, że hiszpański sektor bankowy potrzebuje „na dzień dobry” 60 mld euro zachwiała dziś zdecydowanie rynkami. Dodatkowo agencja ratingowa Moody’s podała, że wyliczenia te mogą być zaniżone praktycznie dwukrotnie – co niewątpliwie przełożyło się na to, że inwestorzy masowo pozbywali się dziś wszelkich walut pochodzących z Europy” – mówią specjaliści.

Czas pokaże, czy rzeczywiście jest aż tak źle. Jak na razie inwestorzy walutowi (i nie tylko) wolą dmuchać na zimne, więc najprawdopodobniej środa także będzie dniem osłabienia się złotego. Na dłuższą metę polska waluta powinna się jednak raczej umacniać.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

ta mocna złotówka niespecjalnie nam pomaga.tylko,że nie mamy wpływu na to.generalnie tendencja raczej spadkowa w gospodarce i musiałam mały kredyt gotówkowy wziąć na poratowanie w pewnym momencie. dobrze,że to w getinie to mała rata.