Citi

CitiKonto dla firm

Prześwietlamy oferty

Szukając konta bankowego dla swojej firmy (często najtańszego) przeglądamy nierzadko wiele ofert. Paradoksalnie jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) znajduje się w jednym z największych banków w naszym kraju (i jednym z największych na świecie) – Citibanku. Mowa o CitiKoncie dla firm.

W pakiecie CitiKonta dla firm otrzymujemy:

  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za przelewy wewnętrzne (dokonywane przez Internet)
  • 0 zł za przelewy zewnętrzne (dokonywane przez Internet)
  • 0 zł za prowadzenie firmowych rachunków walutowych

Co prawda rachunek bieżący w PLN to koszt 7 zł miesięcznie, ale wystarczy aby miesięczne saldo na nim wyniosło min. 2000 zł, a bank nie pobierze za jego prowadzenie ani grosza. Co ciekawe wystarczy posiadać prywatne CitiKonto (z wpływami min. 2000 zł miesięcznie) lub CitiGold (z wpływami min. 5000 zł miesięcznie), by być zwolnionym z opłaty za prowadzenie CitiKonta dla firm. Jednym z kryteriów zwalniających z opłaty za konto prywatne CitiGold, a jednocześnie za konto firmowe CitiKonto może być także posiadanie min. 15 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Citibanku. Praktycznie jedyną opłatą, która występuje przy CitiKoncie dla firm jest opłata za użytkowanie karty debetowej – która wynosi 6 zł miesięcznie. Osoby wykonujące jednak wolny zawód czy prowadzące małą firmę handlową mogą jednak nie potrzebować wcale firmowej karty debetowej – przez co koszty prowadzenia CitiKonta dla firm mogą spaść nawet całkowicie do zera.

Niewątpliwie CitiBank jako obecnie jedyny bank na polskim rynku premiuje osoby, które są skłonne posiadać zarówno prywatne, jak i firmowe CitiKonto. Dzięki temu możemy mieć darmowy rachunek prywatny, jak i firmowy – i to w jednym z największych banków na świecie.

Ważne! W powyższym opracowaniu CitiKonta dla firm w Citibanku została wzięta pod uwagę nowa tabela opłat i prowizji dla rachunków firmowych, która będzie obowiązywać dopiero od 15.10.2012r.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
9 lat temu

hm fajnie, ale jakoś bardziej mi spasowała oferta konta firmowego w idea bank. poza tym mam jeszcze debet do 20 tys bez prowizji więc elegancko.