Analizy finansowe

Powróci moda na inwestowanie w futures?

Futures Wiadomości

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej mówi się o tym, że w najbliższym czasie powróci moda na lokowanie kapitału w futures – i to zarówno na indeksy giełdowe, jak i np. surowce. Powodem jest niewątpliwie to, że świat jest w dołku – a jak nie od dziś wiadomo: „kupuj kiedy inni sprzedają, a sprzedawaj kiedy inni kupują”.

„Na dzień dzisiejszy wiele futures znajduje się mocno pod kreską. Biorąc pod uwagę wysoką dźwignię inwestycyjną można w niedługim okresie czasu zarobić poważne pieniądze na kontraktach. Sęk w tym, że nie wiele osób ma odpowiednią strategię i umiejętności do efektywnego pomnażania kapitału w ten sposób” – mówią eksperci.

Inwestowanie w futures to bowiem wielkie ryzyko. Praktycznie z godziny na godzinę można stracić nawet dorobek całego życia. Dlatego też kluczową rolę odgrywa tutaj informacja.

„Wystarczy, że np. dany polityk niekorzystnie wypowie się o rynku spożywczym w Stanach Zjednoczonych, a notowania pszenicy czy kakaa nagle się załamią” – tłumaczą ekonomiści.

Patrząc jednak na stopy zwrotu, które sięgają średnio kilkuset procent na jednej inwestycji warto zastanowić się, czy nie ulokować choć części swojego majątku właśnie w futures na żywność. Z jednej strony to spekulacja tym co jemy. Z drugiej zaś – szansa na ponadprzeciętne zyski.

„Ludzie jedli, jedzą i będą jedli. Dlatego też branża spożywcza jest obok pogrzebowej jedną z najpewniejszych na świecie” – kwitują eksperci.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments