BPH

Cool Konto dla młodzieży w Banku BPH

Prześwietlamy oferty

Wygląda na to, że wraz ze zmianą oferty Bank BPH zabrał się za aktywną walkę o młodego klienta. Wprowadził on bowiem ostatnio do oferty Cool Konto. Pytanie tylko – czy jest to odpowiedni rachunek dla młodego człowieka?

Bank nie pobiera za jego otworzenie, a także prowadzenie ani grosza, a w dodatku nastolatek dostaje w pakiecie darmowe przelewy wykonywane przez Internet. Wydawać by się mogło, że to standard w dzisiejszej bankowości, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Opłaty za przelewy online pobiera od młodzieży np. Bank Pekao. Zagłębiając się w tabelę opłat i prowizji Banku BPH można jednak częściowo zwątpić, ponieważ bank pobiera 0,35 zł opłaty za kod SMS do autoryzacji zleceń online. Dodatkowo zlecenie stałe jest płatne 1,99 zł, a polecenie zapłaty 0,99 zł. Do Cool Konta wydawana jest płaska karta debetowa Maestro z modułem płatności zbliżeniowych PayPass. O ile zapłacimy nią zbliżeniowo za np. gazetę czy kawę, to musimy zapomnieć o wykonywaniu transakcji przez Internet. Jest to ogromny mankament tej oferty, która pomimo skierowania jej do osób mających do osiemnastu lat nie posiada karty debetowej pozwalającej na dokonywanie transakcji na odległość (których to nastolatkowie dokonują nierzadko więcej, niż tradycyjnych np. w sklepach naziemnych). Warto wspomnieć o tym, że nasza pociecha korzystają z karty do Cool Konta może wypłacić bezpłatnie gotówkę jedynie w maszynach Banku BPH oraz sieci Euronet. Każda wypłata z obcego bankomatu jest płatna ekstra – co zdecydowanie nie napawa optymizmem, ponieważ młodzież bardzo często chce wypłacić pieniądze z pierwszego, lepszego bankomatu – rzecz jasna bez opłat.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Cool Konto może śmiało konkurować z takimi rachunkami, jak np. izzykonto dla młodzieży oferowane przez mBank. Tymczasem Bank BPH nie wydaje karty debetowej umożliwiającej dokonywanie płatności online (co jest zdecydowanie ważne dla młodzieży), a także pobiera opłatę z SMSy do autoryzacji np. przelewów. Brakuje także darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wbrew pozorom oferta Cool Konta nie jest więc najlepszą w naszym kraju.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments